TEK GAYEMİZ EDİRNESPOR

TEK GAYEMİZ EDİRNESPOR

TEK GAYEMİZ EDİRNESPOR

TEK GAYEMİZ EDİRNESPOR
29 Temmuz 2019 - 08:45

MERT SOYLU
Edirnespor’un yeni taraftar gruplarından olan SINIR BEYİ geçtiğimiz Cuma günü ilk toplantısını gerçekleştirdi. Sınır Beyi kurucu üyelerinden olan Kıvanç Arda’nın önderlik ettiği toplantıya taraftarlardan büyük ilgi vardı.
Yapılan toplantıda kalabalığa seslenen Sınır Beyi Kurucu Üyelerinden olan Kıvanç  Arda,” Yeni oluşumun nedenin  bir çoğumuzun üyesi olduğumuz Batı Kale’nin geçtiğimiz sene 2-3 defa desteği bırakma açıklaması yapması etkin rol oynadığını belirtti.
Yakın zamanda da dernekleşme sürecine girecek olan Sınır Beyi’nin toplantısına Refik Karışan’nın önderlik ettiği 1966 Serhat Çocuklarından bir grup taraftar da katıldı. Her iki grupta birlik çağırısı yaptı.
BATI KALE İLE SORUNUMUZ YOK, GAYEMİZ EDİRNESPOR
Ani alınan kararlar Edirnespor ve Batı Kale taraftar grubuna zarar vermekteydi. Bizlerde Batı Kale tribün lideri Serdar Acar ile görüşüp böyle bir oluşuma gitme kararı aldığımızı paylaştık ve onayını aldıklarını ifade eden Kıvanç Arda,” Ne Batı Kale ile ne de başka kişiler ile bir sorunumuz yoktur.  Bahsettiğimiz gibi gayemiz Edirnespor ve Edirne’ye neler katabileceğimizdir. Bununla ilgili çalışmalarımızı en kısa zamanda başlatacağız.
Edirnespor Sınır Beyi Taraftar Grubu olarak sizlerleyiz. Bizler arkadaşlarımızla, sizlerle birlikte dernekleşme yoluna gideceğiz. Bu konuyla alakalı çalışmalarımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Dernek yerimizi tuttuk. Derneğimiz ile alakalı tüm hazırlıklarımızı yaptık. Diyeceksiniz ki o zaman neden taraftar grubu olarak açıklama yapıyorsunuz. Bizler işlemlerimiz bitmeden, resmi prosedürler tamamlanmadan dernek olarak açıklama yapmayı tercih etmedik.
Dernekleşme yoluna gitmemizin amacına gelirsek.Bu yol başarılar yaşandığı zaman ortak sevinçler yaratır, birlikte sevinç ortamı olur. Ama bu yolun iftiralı kısmı da vardır. Bizler hakkında bu yola girdiğimiz için yönetimden ve yöneticilerden para yeme muhabbeti yapılıyor ve yapılacaktır da. Fakat bizlere bu ithamlarda bulunan kişilere gerekli cevaplarımızı verdik .Derneğimiz resmileştikten sonra derneğimize davet ederiz makbuzlarımızı gelir ve giderlerimizi gösteririz.
Bizler dernekleşme yoluna giderek alınacak bir iğnenin bile hesabını tüm Edirne halkı ile paylaşacağız. Dernekleşeceğiz çünkü Edirnespor'a sadece futbol olarak, basketbol olarak bakmıyoruz. Edirnespor demek birlik demektir. Edirnespor demek beraberlik demektir. Edirnepor demek beraber gülmek beraber ağlamak demektir. Bizlerde sadece tribüne tıkılıp kalmayacağız tüm sosyal sorumluluk projelerinde en önde yer alacağız.
Renk konusuna gelirsek son günlerde ortaya çıkan bir tartışmadan söz etmek istiyorum.Biz bu oluşumun kurulması için ilk adımları attığımızda kulübümüze 3. renk olarak eklenen sarı rengi şuan gerek profesyonel liglerde takımı destekleyen abilerimiz gerek ise dönemin futbolcularının açıklamalarından sonra ana renk temasına dönüştü. Biz yeni bir taraftar grubuyuz ve tek sevdamız Edirnespordur.Renklere takılmayacağız lacivert beyaz derneğini kuran insanlar da kendi inandıkları yolda yürüyorlar, yeter ki içimizdeki renk ayrılıkları takımımıza zarar vermesin. Gayesi ve tek derdi Edirnespor olan insanlar  olarak bu ortamı geren tartışmalardan uzak durmaktayız. Bu tartışmalardan uzak durmamızın tek amacı takımımıza zarar gelmemesidir. Bizlerin tek derdi Edirnespor’un hak ettiği şampiyonluklar yaşaması ve bu konuda en büyük destekçisi olmaktır. Yok yıllardan beri öyleymiş, şöyleymiş tartışmalarının yerine gelin hep birlikte Edirnemiz’e sahip çıkalım. Bizlerin bu tartışma ve restleşme ortamında Edirnespor tarafında olduğumuzu belirtmek isterim. Renkten ziyade biz Edirnespor adı ve Edirnespor logosunun peşindeyiz ve destekçisiyiz.Çünkü başka bir Edirnespor yok. Edirnespor kişilerin değil halkındır.
Bizim kapımız herkese açıktır. Taraftar Grubu oluşturma düşüncemiz kısa sürede gerçekleştiği için temasta bulunamadığımız fikrini düşüncesini alamadığımız abilerimiz ve kardeşlerimiz oldu. Daha sonra bu abilerimize, kardeşlerimize amacımızı ve düşüncenizi aktardık . Yaklaşık 1 ay önce yaptığım açıklamada “ BİR olalım , BİZ olalım “ demiştim. Şimdi bunu uygulama zamanI” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR’
‘KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR’
TRAKYAKA BİR ARAYA GELDİ
TRAKYAKA BİR ARAYA GELDİ