TEZLERİNİN YENİ KAPAK RENGİ EDİRNE KIRMIZISI...

TEZLERİNİN YENİ KAPAK RENGİ EDİRNE KIRMIZISI OLDU

TEZLERİNİN YENİ KAPAK RENGİ EDİRNE KIRMIZISI OLDU

TEZLERİNİN YENİ KAPAK RENGİ EDİRNE KIRMIZISI OLDU
13 Temmuz 2021 - 01:06

Trakya Üniversitesi (TÜ) Sosyal Bilimler Dergisi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü tezlerinin yeni kapak rengi "Edirne kırmızısı" oldu.
 
Üniversiteden yapılan açıklamada, Edirne kırmızısının kent kimliğine ve belleğine kazandırılması için Trakya Üniversitesinin başlattığı çalışmalara bir yenisi daha eklediği belirtildi.
 
Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından çıkarılan, sosyal bilimler alanında yazılan özgün, alanına katkı sağlayacak, bilimsel yöntemlere uygun çalışmaları yayınlamayı amaçlayan Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü tez kapaklarının renginin Edirne kırmızısı olduğu kaydedildi.
 
2000 yılında yayın hayatına başlayan derginin bundan sonraki sayıları Duygu Yürek'in, 2021 yılı ve sonrasındaki doktora ve yüksek lisans tezleri ise Dolunay Bayatlı Kural'ın tasarlamış olduğu Edirne kırmızısı kapağı ile yayınlanacağı aktarıldı.
 
Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Levent Doğan da Trakya Üniversitesinin Edirne kırmızısı ile ilgili çok önemli çalışmalara imza attığını vurgulayarak, "Biz Sosyal Bilimler Enstitüsü olarak, Edirne kırmızısının tanıtımına katkı sağlamak ve Edirne kırmızısına sahip çıkmak adına Sosyal Bilimler Dergimiz ile doktora ve yüksek lisans tezlerinin kapaklarında Edirne kırmızısı rengini kullandık. Böylece dergimizin ve tezlerin içeriğinin zenginliği ile örtüşen kalitede çok güzel bir kapak çalışması ortaya çıktı. Ayrıca kapak tasarımlarında Edirne aidiyetini vurgulamak için Edirne’nin simgelerinden olan 'ters lale' motifine de yer verdik. Kapak tasarımlarını gerçekleştiren Duygu Yürek ve Dolunay Bayatlı Kural'a da teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.  (AA)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ