TOROS, ŞAMPİYONLUĞA İNANDIĞIM İÇİN...

TOROS, ŞAMPİYONLUĞA İNANDIĞIM İÇİN GELDİM

TOROS, ŞAMPİYONLUĞA İNANDIĞIM İÇİN GELDİM

TOROS, ŞAMPİYONLUĞA İNANDIĞIM İÇİN GELDİM
08 Aralık 2018 - 05:34

Daha önce Güzelcespor ve Yenibosna’da önemli başarılara imza atan, Halide Edip Adıvar’ı 3.Lig’e ve geçtiğimiz sezon da Sırbistan’ta çalıştırdığı takımı şampiyon yaparak ününü yurt dışına taşıyan Edirnespor’un Teknik Direktörü Adnan Toros’un şimdiki hedefi ise Edirnespor’u 3.Lig’e taşımak var.

Edirnespor’un tecrübeli Teknik Direktörü Adnan Toros ve Yardımcı Antrenörü Serdar Ünsal gazetemiz muhabirine açıklamalarda bulundu.

KENETLENİRSEK ŞAMPİYONLUK GELİR

Edirnespor Teknik Direktörü Adnan Toros, “ Bu iş tek başına olmaz. Yönetim, teknik heyet ve futbolcular bu üç zincirin ana halkaları birlikte olduğu sürece her zaman başarı gelir. Ama bu başarı için  bu zincirlerin halkalarının devamlı kenetlenmesi gerekir. Türkiye’de futbolun başarısız olmasında en büyük  etkende kenetlememek.  

ŞAMPİYONLUĞA İNANDIĞIM İÇİN GELDİM

 Edirnespor, diğer büyük kulüplerin  üstünde bir kulüp olarak görüyorum. Edirnespor’a inandığım ve gördüğüm için çalışmaya geldim. Osmanlı İmparatorluğunda başkentlik yapmış Edirne ilinin böyle bir başarının bana  göre geç kalındığını  düşünüyorum. Takım olarak içerde ve dışarda iyi mücadele veriyoruz. İnşallah Allah’ın izni ile sezon sonu mutlu sona ulaşacağımıza ben inanıyorum. Bu güne kadar ben inanmadığım hiçbir şeyi yapmadım.

SEZON ORTASINDA İLK DEFA TAKIM ALDIM

Benim normal şartlarda prensibimde sezon ortasında takım almam. Edirnespor’u ilk defa sezon ortasında alarak çalışmaya başladım. Ben her zaman söylediğim söz var. Hamuru başkası yapacak, ekmeği başkası yapacak, olmaz. Tamamen bunlar  ayrı şeyler. Ama Türkiye’de bu var. Yurt dışında futbolda başarılı olan ülkelerde bu hep işin başından itibaren teknik direktör takımı alır. Türkiye’de böyle bir şey yok. Burada hep teknik direktör değişikliği var. Tabi bu değişikliklere özellikle yönetimlerin daha önem vermesi lazım. Hep teknik direktör değişikliği olmaz. Başarılı yönetimler başaralı kişileri seçmek zorundadır. Seçmeseler bu sefer başarılı olamaz. Her  zaman söylerim. Kulüp yönetiminin üzerinde hiçbir güç yoktur. Birlikte herkes kendi işini yaptığı sürece başarı her zaman gelir.

ÜNSAL, TAKIMI TANIMA SÜRECİ GEÇİRDİK

Edirnespor Yardımcı Antrenörü Serdar Ünsal, “Biz geldiğimizde süreçte takımı tanıma süreci vardı. O süreci bizde 2 mağlubiyetle atlattık. Modafen maçında mağlubiyeti hak ettik, ama Yeşilköy maçında hak ettiğimizi düşünmüyorum. Daha sonra toparlanma sürecine girdik. Şimdi ise takımımızda tecrübeli bir isim olan Adnan Toros, hocamın her sene yaptığı gibi Edirnespor’u 3.Lig’e çıkarıp Edirnelilere hediye edecek” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI