AHİLİK HAFTASI BAŞLADI

AHİLİK HAFTASI BAŞLADI

AHİLİK HAFTASI BAŞLADI

AHİLİK HAFTASI BAŞLADI
18 Eylül 2018 - 03:51

Ahilik Haftası kutlamaları bugün Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Cingöz’ün Atatürk Anıtı’na çelek sunumuyla başladı.

Burada Atatürk Anıtı’nın önünde yapılan törende Edirne Belediyesi Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve hep birlikte İstiklal Marşı söylendi. Törenden sonra Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Cingöz ve yılın ahisi Fikret Üstev bir açıklama yaptı.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Cingöz “ Esnaf ve sanatkar ekonominin de sosyal yaşamın barametresidir. Bu haftada ahilik kutlaması var hayırlısı olsun diyorum esnaf sanatkar için hayırlara vesile olmasını diliyorum”  açıklaması yaptı.

Yılın Ahisi Fikret Üstev ise “Ahilik 13.yüz yıldan beri devam ediyor. Esnaf dendiği zaman dürüstlük, ahlaklı ve hakikaten haram yemeyen yalan söylemeyen ahilik haftasıdır. Hayırlısı olsun diyorum” dedi.  Üstev, ayrıca 62 yıllık Edirne 1. Sanayi sitesinde brandacılık işiyle uğraştığını dile getirdi.

20 EYLÜL'DE  ÖDÜLLER VERİLECEK

20 Eylül 2018 Perşembe günü Ticaret İl Müdürlüğü, Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından saat 12.00'de Edirne Sanayi Sitesi Keyif Düğün Salonu'nda Şed Kuşanma töreni yapılacak. Tören sonrası Ticaret İl Müdürlüğü ve Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından ikram yapılacak. 21 Eylül 2018 Cuma günü Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından Eski Camide Mevlit okutularak katılımcılara ikramda bulunulacak.

Bilindiği gibi Ahilik Haftası'na ilişkin Edirne'deki kutlamalarla ilgili 10 Temmuz 2018'de toplanan İl Kutlama Komitesi tarafından Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'nin teklif ettiği isimler arasından Edirne'de İlin Ahisi Fikret Üstev, İlin Kalfası Özgür Çavuş ve İlin Çırağı da Doğukan Ilgan seçilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAĞLIKÇILARA “YENİ DOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ”
SAĞLIKÇILARA “YENİ DOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ”
BAŞKAN ÜNER’DEN, VALİ CANALP’E TEŞEKKÜR PLAKETİ
BAŞKAN ÜNER’DEN, VALİ CANALP’E TEŞEKKÜR PLAKETİ