TRAKYA BİRLİK GÜREŞÇİLERİNDEN SON ANTREMAN

TRAKYA BİRLİK GÜREŞÇİLERİNDEN SON ANTREMAN

TRAKYA BİRLİK GÜREŞÇİLERİNDEN SON ANTREMAN

TRAKYA BİRLİK GÜREŞÇİLERİNDEN SON ANTREMAN
28 Haziran 2019 - 05:09
Reklam

YEŞİM DRAMALI
Trakya Birlik Güreş Spor Kulübü 658’inci Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi son antrenmanını Sarayiçi’nde yaptı.
İsmail Koç Trakya Birlik adına Başpehlivanlık güreşlerine katılırken, Trakya Birlik Spor Kulübünün 150 güreşçisi de değişik boylarda  Kırkpınar Güreşlerine katılıyor. Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı Önder Yücel yaptığı açıklamada; Edirne güreşi için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Edirneli çocuklara da güreşi aşılamaya çalışıyoruz. İnşallah yağlı güreşte bir yerlere geleceğiz dedi.
AMACIMIZ, HER BOYDA EDİRNE'Yİ BAŞARIYLA TEMSİL ETMEKTİR
Tek hedefimiz Edirne’yi her boyda temsil etmek diyen Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı Önder Yücel, "Bu yıl 658'inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni idrak edeceğiz. Trakya Birlik olarak her zaman Kırkpınar'ın bir tarafında oluyoruz. Trakya Birlik olarak Edirne'ye ne kadar Kırkpınar için katkı yaparsak bizler için o kadar memnuniyet verici oluyor. Güreş ve yağ tarafında varız. Bilindiği gibi yıllardan beri Kırkpınar yağlı güreşlerinin zeytin yağları Trakya Birlik tarafından veriliyor. Pehlivanlarımızla güreşlere büyük bir yoğunlukla hazırlanıyoruz. Edirne için pehlivanlarımız elinden geleni Er Meydanı'nda yapacaklar. Bu yıl Başpehlivanlıkta dört yıl aradan sonra Başpehlivanlıkta Trakya Birlik olarak Edirne'yi temsil edeceğiz. İsmail Koç Trakya Birlik adına Başpehlivanlık güreşlerine katılacak. İnşallah iyi derece alır. Amacımız her boyda Edirne'yi başarıyla temsil etmektir. Çocuklarımız hazırlanıyor. Belediyenin de desteği oluyor. Herkes Edirne için bir şeyler yapıyor. Genel Müdürümüz Sayın Hakan Çelen, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet Akgün, Yönetim Kurulumuza çok teşekkür ediyorum. Onların destekleriyle sporda bir yerlere gelmeye ve Edirne güreşi için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Edirneli çocuklara da güreşi aşılamaya çalışıyoruz. İnşallah yağlı güreşte bir yerlere geleceğiz. Bu yıl Trakya Birlik 3 ton belediyeye zeytin yağı veriyoruz. Yağlarımızı yarın vereceğiz. 100 - 150 pehlivanımızla Kırkpınar Yağlı Güreşlerine katılacağız."Şeklinde konuştu
                150 güreşçimizle bu yılda Kırkpınarlara katıldıklarını belirten Trakya Birlik Spor Kulübü Güreş Antörenörü Habil Kara, "Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne sporu için en önemli organizasyonlardan birisidir. Kulübümüz her yıl olduğu gibi bu yıl da iddialı. 100-150 sporcu ile katılıyoruz. Trakya Birlik bugüne kadar Edirne güreşine hep ilkleri yaşattı. Bu yıl da sporcularımızın Kırkpınar'da başarılı olacağına inanıyor tüm sporcularıma başarılar diliyorum"dedi.
                 Bundan sonra yeni güreşçiler yetiştirmek için çalışacağını söyleyen Başpehlivan Ahmet Yavuz da, "32 yıldır güreşiyorum. Edirne'nin tek Başpehlivanıyım bu yıl sahalara veda ediyorum. 5 yıldır Kırkpınar'a katılamıyorum. Trakya Birlik personeliyim. Bundan sonra Trakya Birlik Spor Kulübü'nde kardeşlerimizi yetiştirmek için mücadele edeceğiz. Yeni bir transferimiz oldu. Genel Müdürümüz Sayın Hakan Çelen, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet Akgün, Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanımız Önder Yücel'in katkılarıyla bir sporcu kardeşimizi Başpehlivanlıkta güreştirmek için transfer ettik. Bir kaç sporcuyla anlaşabilirsek onları da transfer edeceğiz. İnşallah Edirne'de bunlar örnek olacaktır. Edirne'den bir başpehlivan çıkarmak için çalışmalarımız devam edecek"ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...