TRAKYA’NIN YAŞAYAN RENKLERİ

TRAKYA'NIN YAŞAYAN RENKLERİ

TRAKYA'NIN YAŞAYAN RENKLERİ

TRAKYA'NIN YAŞAYAN RENKLERİ
02 Haziran 2022 - 08:25
Reklam

Kuzey Makedonya Türk Toplumu uzun bir aradan sonra Trakyalılar Vakfı'nın Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TİKA'nın desteğini alarak Üsküp'te gerçekleştirdiği Trakya'nın Yaşayan Renkleri projesi kapsamında bir araya geldi.
Kuzey Makedonya’nın dört bir yanından Türk öğretmenler, öğrenciler, sivil toplum kuruluşları ve Türk toplumunun temsilcileri Ankara merkezli Trakyalılar Vakfı’nın gerçekleştirdiği sergi ve stant etkinliklerinde ve Üsküp Hilton Otel'deki dostluk yemeğinde buluştu.
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TİKA’nın destekleriyle hayata geçirilen ‘Trakya’nın Yaşayan Renkleri’ isimli proje kapsamında gerçekleştirilen bu buluşmada birlik mesajları verildi. Katılımcıları selamlayan ve etkinliği gerçekleştirmek üzere Ankara'dan yedi kişilik yönetim kurulu ekibi ile geldiklerini ifade eden Trakyalılar Vakfı Genel Başkanı Gökhan Özgöç, daha önce Yunanistan ve Bulgaristan’da projeler gerçekleştirdiklerini, Kuzey Makedonya’nın ardından Kosova ve Bosna Hersek’e de gitmeyi planladıklarını kaydetti.
Makedonya'daki Türk sivil toplum kuruluşları adına konuşan MATÜSİTEB Başkanı Hüsrev Emin, Balkanlar'da yaşayan Türk Toplumu için Türkiye'deki sivil toplum kuruluşlarının projeler üreterek buralara gelmesinin çok önemli olduğunu, birlik ve dayanışma içinde kültürümüzün geleceğe aktarılmasının mümkün olabileceğini dile getirdi.
Projenin destekçisi TİKA’nın Üsküp Koordinatörü Halim Ömer Söğüt, birliktelik sağlayan bu tür organizasyonların artarak devam etmesi gerektiğini, toplumsal faydası olan projeleri her zaman destekleyeceklerini ifade etti. Programın devamında 2022 Çalıklı Hıdırellez Bahar Şenlikleri Festivali'nin birincisi Kocacık Necati Zekeriya İlkokulu halk oyunları ekibi gösteri sundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER DEĞERLENDİRİLDİ
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER...
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ