TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ESNAF VE EV SAHİPLERİNE...

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ESNAF VE EV SAHİPLERİNE DUYARLILIK ÇAĞRISI YAPTI

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ESNAF VE EV SAHİPLERİNE DUYARLILIK ÇAĞRISI YAPTI

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ESNAF VE EV SAHİPLERİNE DUYARLILIK ÇAĞRISI YAPTI
27 Eylül 2021 - 23:45
Reklam

Trakya Üniversitesi, öğrencilerin yurt ve ev kiralarındaki artışla ilgili şikayetleri üzerine kentteki esnaf ve ev sahiplerine duyarlılık çağrısı yaptı.
Üniversitenin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, son günlerde ev kiraları ve özel yurt fiyatlarındaki orantısız artış nedeniyle öğrencilerin yaşadığı sorunlarla ilgili haberlerin yakından takip edildiği, birçok öğrencinin bu konudaki haklı şikayetlerinin bizzat dinlendiği belirtildi.
Gençlerin barınma konusunda yaşadığı sıkıntıların hep birlikte çözülebileceğinin belirtildiği açıklamada şunlar kaydedildi: "Ülkemize, milletimize hayırlı birer birey olmak adına eğitim hayatlarını sürdürmek için ailelerinden kilometrelerce uzaklara giden evlatlarımızın en temel hakkı olan barınma konusunda yaşadıkları sıkıntılar bizleri de fazlasıyla üzüyor. Elbette devlet yurtlarımız bu konuda elinden gelen tüm çabayı gösteriyor. Ancak aynı hassasiyeti, şehrimizin esnafı ve ev sahiplerinden de, geleceğimizin teminatı gençlerimiz adına bekliyoruz. Edirne halkının topyekun ortaya koyacağı iyi niyet ve hassasiyetin, bir iyilik hareketi olarak halka halka tüm Türkiye’ye yayılacağına gönülden inanıyoruz."
Edirne'nin, yüzlerce yıldır hoşgörüsü ve misafirperverliği ile nam saldığına işaret edilen açıklamada, "Bu anlayışın güçlenerek devam edeceğine, ev sahiplerinin öğrencilerimize karşı daha duyarlı ve anlayışlı davranacağına inancımız sonsuz. Bu vesileyle Trakya Üniversitesi olarak, öğrencilerimizin barınma sorununu çözebilmek adına bir iletişim hattı oluşturduğumuzu da ifade etmek istiyoruz. Barınma ile ilgili sorun yaşayan tüm öğrencilerimiz bize 15 Ekim 2021 Cuma günü saat 17.00'ye kadar [email protected] e-posta adresinden ulaşabilir."
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ahmet Çetindoğan
    10 ay önce
    Allah bu insanlar a kanaat etmeyi nasip etsin. Yoksa gözleri doymayacak. Aynı şekilde ev satanlar içinde biraz vicdan diyorum. Diğer şehirlerde veya ilçelerde ki ev fiatlarinin iki üç katı fiat isteniyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR
YÜKSEK GETİRİLİ BİTKİLERİN ÜRETİMİ YAYGINLAŞTIRILACAK
YÜKSEK GETİRİLİ BİTKİLERİN ÜRETİMİ YAYGINLAŞTIRILACAK