TURNUVA BAŞLADI

TURNUVA BAŞLADI

TURNUVA BAŞLADI

TURNUVA BAŞLADI
13 Temmuz 2019 - 04:33
Reklam

MERT SOYLU
Bu yıl Spor Extra tarafından ikincisi düzenlenen  “15 Temmuz Şehitleri Anısına Spor Extra 2.Trakya Birlik U11Cup” Saraçhane Stadı’nda başladı.
FETÖ darbe girişiminin durdurulmasında yaşamlarını yitiren 248 yurttaşımızın anısına düzenlenen  15 Temmuz Şehitleri Spor Extra 2.Trakya Birlik U11Cup futbol turnuvasının açılışı  Edirne Vali Yardımcısı Yusuf Güler’in katılımıyla gerçekleşti.
Turnuvaya Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Kocaeli, İstanbul ve Bulgaristan’dan gelen takımların hazır olmasıyla beraber Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, turnuvanın açılış konuşmasını Levent Takan yaptı.
PLAKET TAKTİM EDİLDİ
Turnuvaya desteklerinden dolayı Spor Exra Genel Yayın Yönetmeni Levent Takan, Edirne Vali Yardımcısı Güler ve Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürü Selim Ak’a plaket taktim etti
TAKAN, ALT YAPI FUTBOLUNA DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUZ
Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlediğimiz ve 16 takımın katılımıyla ile başarılı bir şekilde sona eren Spor Extra 1.Trakya Birlik U11 Futbol Turnuvasını bu yıl tarihi denk geldiği için 15 Temmuz şehitleri anısına ikinci kez ve 24 takımıyla gerçekleştirdiklerini belirten Takan,”Spor Extra olarak amacımız Edirne amatör sporuna haber ve yorumlarımızla katkı yapmak, bu tür turnuvalar ile özellikle geleceğin, futbolcularının çıkacağı alt yapı futboluna dikkat çekmek ve çocuklarımızın maç tecrübelerinin ve sosyal yaşamlarının güçlenmesine yardımcı olabilmek.”
FAİR – PLAY İÇİNDE  GEÇEN BİR TURNUVA OLSUN
Takan,”Bu yıl ki turnuvamıza küçük de olsa uluslar arası bir nitelik kazandırmak ve komşumuz Bulgaristan’dan da 2 alt yapı futbol takımını dahil edebildik. Umarız gelecek seneler turnuvamızın uluslararası niteliğini, özellikle Balkan ülkelerinden daha fazla kulübü dahil ederek güçlendiririz. 3 gün boyunca devam edecek turnuvanın fair – play içinde ve kardeşçe, sakatsız ve dostlukların pekiştireceği bir ortamda geçmesini ve tüm takımlara başarılar dilerim” dedi.
GÜLER, BİZİM ZAMANIMIZDA BÖYLE GÜZEL TESİSLER VE İMKANLAR YOKTU
Edirne Vali Yardımcısı Yusuf Güler,” Bizim zamanımızda böyle güzel tesisler ve imkanlar yoktu. Çocukken mahallelerde mahalle takımlarımız vardı. Yaşadığım en büyük sevinç; mahalle takımına seçilmekti. O günü hiç unutmuyorum, sabaha kadar uyuyamamıştım. Bir büyük abimiz vardı, mahallenin takımından o sorumluydu ve beni mahallenin takımına aldığını söyledi. Ben de çok iyi bir futbolcuydum gençliğimde. Hepinize yürekten başarılar diliyorum. Centilmenliğin, dostluğun ön planda olduğu bir turnuva olsun. Sizleri yarının çok değerli gençleri olarak görmek istiyoruz. Eğitiminize de çok değer verin, üniversiteler okuyun, ülkeye büyük insanlar olun. Hepinize bu yolda üstün başarılar diliyorum” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...