VALİ CANALP, BALKAN ÜLKELERİNDEKİ ÇOCUKLARI...

VALİ CANALP, BALKAN ÜLKELERİNDEKİ ÇOCUKLARI AĞIRLADI

VALİ CANALP, BALKAN ÜLKELERİNDEKİ ÇOCUKLARI AĞIRLADI

VALİ CANALP, BALKAN ÜLKELERİNDEKİ ÇOCUKLARI AĞIRLADI
24 Nisan 2019 - 08:02

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Balkan Ülkelerinden gelen çocuklar Edirne Valisi Ekrem Canalp’ı makamında ziyaret etti.
Vali Ekrem Canalp, Balkan Ülkelerinden öğrenci temsilcileri ile Valilik toplantı salonunda bir araya gelerek sohbet etti. Toplantının ardından valilik önünde hatıra fotoğrafı çektirerek,23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı etkinliğini Edirne belediyesi bandosu eşliğinde valilik önünde başlayan kortej yürüyüşü ile başlattılar.
Balkan ülkelerinden gelen öğrencilere seslenen Vali Canalp şu ifadelere yer verdi, “Eğitimle ilgili 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı uluslar arası nitelikte bir bayramdır. Devletimizin kurucusu Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu bayramı çocuklarımıza dünyadaki tüm çocuklara hediye olarak ilan etmiştir. Biz de her 23 Nisan’da bu bayramı hem ulusal hem de uluslararası etkinliklerle kutluyoruz. Balkan coğrafyasından yer alan sizler de bu coşkuya ortak oldunuz. Sevincimizi neşemizi paylaştınız. Bu paylaşmanızdan, bizlerle bugünümüzde beraber olduğunuz için hepinize şükranlarımı arz ediyorum. Bu birlikteliğiniz aynı zamanda Balkan coğrafyasındaki milletlerin de kardeşliğini vurgulamak anlamında çok anlamlı çok güzel olacak. Kardeşçe geleceği beraber inşa etmek istiyoruz. Çocukların inşa edeceği gelecek en sağlam gelecektir. Sizlerin kendi aranızda kuracağınız kardeşlik ilişkileri Balkan coğrafyasında gelecekteki kardeşliğinde en güzel teminatı olacaktır. Hepinize çok teşekkür ediyoruz.”diyerek balkan ülkelerinden gelen çocuklarla valilik önünde hatıra fotoğrafı çekildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
ÇALILIK ALANDA YANGIN
ÇALILIK ALANDA YANGIN