VALİ CANALP, “MERİÇ NEHRİ’NDE TEKNE VE...

VALİ CANALP, “MERİÇ NEHRİ’NDE TEKNE VE KAYIK TURLARI YAPILACAK”

VALİ CANALP, “MERİÇ NEHRİ’NDE TEKNE VE KAYIK TURLARI YAPILACAK”

VALİ CANALP, “MERİÇ NEHRİ’NDE TEKNE VE KAYIK TURLARI YAPILACAK”
31 Mart 2022 - 09:08

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Meriç Nehri’nde tekne ve kayık turları düzenleneceğini, oluşturulacak Kırkpınar Müzesi’nde pehlivan heykellerinin yer alacağını ve dizi çekimleri için film platosu kurulacağını açıkladı.
Edirne Valiliği ve Edirne Basın Platformu işbirliği ile geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen  "Ticari İHA1 Pilotu Sertifika Eğitimi"ni başarıyla tamamlayan basın mensuplarına sertifikalara Edirne Valisi Ekrem Canalp tarafından verildi. Sertifika töreninde gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Canalp, Meriç Nehri’nde tekne turları gerçekleştireceklerini belirtti.
TEKNE VE KAYIK TURLARI YAPILACAK
Valilik ve Edirne Basın Platformu tarafından kentteki bazı gazetecilere verilen dron eğitim sertifikası törenin gazetecilerle bir araya gelen Vali Ekrem Canalp: “ Kızılay’ın tekneleri Meriç nehrinde gezinti teknesi olarak kullanılacak. 2 tane de saltanat kayığı yaptıracağız, saltanat kayığı ile gezintinin keyfi başka. Şehre gelen turları saltanat kayıkları ile gezdireceğiz. Edirne’nin ekonomisine ilave katkısı olacak.
FİLM PLATOSU KURULACAK
Dizi çekimi için yapımcılar bize geldiğinde aklımıza fikirler geldi. Dizi film çekildiği zaman 200-300 kişilik bir ekip geliyor ve kentte konaklaması gerekiyor ve sürekli kentin ekonomik hayatına bir canlılık katıyor.  Edirne gibi bir yerde 2 tane dizi sürekli çekiliyor olsa bu Edirne’nin ekonomik hayatına belirli bir etki yapar. Sektör şuan da İstanbul’da sıkışmış durumda. Komşumuz Bulgaristan’ın Sofya şehrinde film platosu var. Hollywood yapımcılar gelip orada film çekiyor. Nedeni ise ucuz olduğu için. Bulgarlarda Edirne’ye alışverişe geliyor ucuz diye bu da bize başka fikir veriyor.
GÜREŞÇİLERİN SİLİKON HEYKELLERİ MÜZESİ AÇILACAK
Kırkpınar stadyumunu yenileyeceğiz, altına Kırkpınar müzesi yapacağız. Kırkpınar pehlivanlarının silikon heykellerini düşünün onların yanında turistler fotoğraf çektiriyor ne kadar çekici. Kırkpınar’ı herkes biliyor ama 1 hafta.  Böyle müze yaparak 52 hafta kullanacağız orasını. Aynı zamanda insanları dualı çayırda çıplak ayak yürüteceğiz. Bu da insanları çekecek. Tribünlerin altında olacak müzeler.  Antalya’da bile sezon 5 ay Edirne’de hiç kapanmayacak şekilde 12 ay açık bir sisteme kavuşturacağız”.YEŞİM DRAMALI
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Namık Babacan
    1 ay önce
    Serhat Şehri Edirne mizin böyle güzel yatırım lara ihtiyaçı vardı bu proje ye imza atan sayın valimize Başkanlarımıza Belediya başkanımız çok teşekkürler ediyorum Allah razı olsun sizler den Edirne miz yıldızı parlayan bir il olacak inşallah
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ