VELİLER AYAKLANDI

VELİLER AYAKLANDI

VELİLER AYAKLANDI

VELİLER AYAKLANDI
16 Mayıs 2019 - 02:19

Edirne Özel Beykent Kolejinde eğitim gören öğrencilerin velilerinden bazıları dün koleje gelip okul yönetimine tepki gösterdi. Maaşları ödenmediği için öğretmenlerin derslere girmediğini iddia eden veliler, sayaçların mühürlü olduğunu ve temizlik işçilerinin maaşlarını alamadıkları için temizlik yapmadıklarını da iddia ettiler. Paralarının geri iade edilmesi için okul yönetimine dilekçelerini yazan veliler başka okul arayışlarına girdiklerini söyledi.
Gazetemize açıklamalarda bulunan öğrenci velisi S.G. açıklamasın da şu iddialara yer verdi, “Temizlikçilerin maaşları ödenmediği için temizlikçiler temizlemiyormuş. Okul tuvalet kâğıdını bile finansman sıkıntılarından dolayı alamıyormuş. İstanbul’dan yetkililer geldi net bir cevap veremiyorlar bize. Velilerde ayaklandı bugün buraya geldiler. Şuan iptal furyası var, herkes iptal için dilekçe veriyor. Şuan içeride milli eğitimden iki tane yetkili var. Onlarda bu velilerin yoğunlaşan şikayetlerinden dolayı kontrol ediyorlar. Böyle öğrencilerin eğitimi aksıyor. Şuan liselerde sınıflar boş, öğretmenler protesto edip derse girmiyor. İlkokulların derslerine öğretmenler giriyor, onlarda çocuklar küçük oldukları için giriyorlar”.
Bir diğer öğrenci velisi E.D.’de açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Biz kredi kullanarak paramızı peşin bir şekilde verdik,10 ay vadeli. Şimdi sözleşmelerimizi iptal etmek için dilekçe verdik. 21 iş günü içinde iade edileceği söyleniyor. Diğer illerde 5-6 aydır iade bekleyen kişilerin olduğunu duyduk. Biz şuan ücretlerimizi geri alıp başka okul arayışındayız”.
Okul Aile Birliği Başkanı Aytül Baş’da açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Ben öğretmenin maaşını alamadığını da veliden duydum, öğretmenlerin derse girmediğinden haberim var kızım söyledi ama yazılılarını oluyorlar, öğretmenler sadece kendi haklarını savunuyorlar. Doğal olanı yapıyorlar. Zaten öğretmenlerimizde bir ses getirmek istiyor ama sebebi nedir onu bilmiyorum.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
ÇALILIK ALANDA YANGIN
ÇALILIK ALANDA YANGIN