YAŞLILARA EVDE AŞI DÖNEMİ

YAŞLILARA EVDE AŞI DÖNEMİ

YAŞLILARA EVDE AŞI DÖNEMİ

YAŞLILARA EVDE AŞI DÖNEMİ
27 Aralık 2021 - 10:57

Korona virüs vaka yoğunluğunun en yüksek olduğu illerden Edirne'de, evde aşılama ekipleri aşılama çalışmalarını sürdürüyor.
Edirne'de her 100 bin kişide görülen vaka sayısı son verilere göre 311,95 olarak açıklandı. Kentte mobil aşı ekipleri, koronavirüs salgınıyla mücadele toplumsal bağışıklığın sağlanması için uygulamalarını çalışmalarını sürdürüyor.
İpsala Toplum Sağlığı Merkezi'nden yapılan açıklamada, mobil ekiplerin rahatsızlıkları nedeniyle evlerinden ayrılamayan vatandaşların yerinde aşı yapıldıkları belirtildi. Salgının kontrol altına alınması için etkin aşılamanın önemli olduğu aktarılan açıklamada, "Kovid-19 pandemisini yenmenin en önemli silahı toplum geneli yapılacak olan Kovid-19 aşılamasıdır. İpsala Toplum Sağlığı Merkezi Evde Aşılama Ekibi tarafından rahatsızlıkları nedeniyle ikametlerinden ayrılamayan vatandaşlara yönelik evde aşılama uygulaması yapılmaktadır. Evde aşılama uygulamasından yararlanmak için Alo 182 veya mhrs.com üzerinden randevu alabilirsiniz." denildi.
AŞI MERKEZLERİNDE YOĞUNLUK YAŞANIYOR
Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesindeki aşı merkezine randevularını alıp gelenler uzun kuyruklar oluşturdu. Yoğun şekilde çalışan sağlık görevlileri vatandaşlara aşılarını bir an önce olabilmeleri için yardımcı oldu. Yoğunluk nedeniyle aşı merkezindeki kuyruk zaman zaman hastanenin iç kısmına kadar uzadı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ