Reklamı Geç
YENİ NESİL TAKSİ DURAĞI AÇILDI

YENİ NESİL TAKSİ DURAĞI AÇILDI

YENİ NESİL TAKSİ DURAĞI AÇILDI

YENİ NESİL TAKSİ DURAĞI AÇILDI
11 Mart 2019 - 08:08

Edirne’de her alanda hizmet etmeye çalışan ve yaptığı çalışmalar ile Edirne halkının sözünün eri başkan olarak lanse edilen Edirne Belediye Başkanı ve Adayı Recep Gürkan, yeni modern taksi durağının açılışını gerçekleştirdi.

Gürkan, Alt yapıda bir takım engellemelerle karşılaşmamış olsaydık, aslında Edirne’de 38 taksi durağımız yeni nesil taksi durakları olacağını söyledi.

Sosyal belediyeciliğin öncülüğünü yapmaya devam eden Recep Gürkan, taksisi esnafı ve halkın katılımıyla Özgür Çocuklar Parkı yanında oluşturulan Özgür Taksi Durağı’nın açılışını gerçekleştirdi.

HİZMET SEKTÖR DÜNYANIN HER YERİNDE EN ZOR SEKTÖRDÜR

Edirne’de bir başka alanda yine bir ilki gerçekleştiriyoruz. Hizmet sektörü dünyanın her yerinde en zor sektördür.Hep yaparsınız, bir tık üstü istenir. Hangi alanda olursa olsun diyen Recep Gürkan,”Çünkü insan bulunduğu noktadan memnun olsa dünyada hiçbir gelişme olmazdı. İnsan hep daha fazlasını ister. İnsanın elindeki mevcut olduğu olanağı bir fazlasını istemesi, eklemek istemesi  baktığınızda dünyanın gelişimi sağlar.İkinci el otomotiv pazarına gittiğimizde 70 ve 80’li yıllarda kullanılan arabaları gördük. Şimdi piyasaya baktığımız o araçlardan piyasada hiç yok. Daha yeni nesil araçlarımız var.Demek ki biz insanlar istedikçe daha iyisini yapacağız, biz daha iyi yaptıkça onlar daha iyisini  isteyecekler. Bundan yorulmayacağız, şikayetçi de olmayacağız”dedi

YAKN GELECEKTE HİBRİT TAKSİLERE GEÇİLECEK

Gürkan,”Müşteri her zaman haklıdır,  diye bir söz var. Aslında bunu böyle çevirmek gerekirse insan her zaman haklıdır. Yakın bir gelecekte hibrit taksilere geçilecek, elektrikli taksilere geçilecek. Çünkü bunu yapmak kendimize olan borcumuza değil. Çocuklarımıza olan, torunlarımıza olan borcumuz. Dünyanın bir çok ülkesi artık dizel araçları yasaklamaya başladı. Çevreyle barışık, ekolojik değerlere saygılı bu tür araçları Edirne’mizde de ben merak ediyorum kim öncü olacak”dedi.

ALT YAPIDA ENGELEMELER OLMASAYDI ŞİMDİ BÜTÜN TAKSİ DURAKLARI MODERN OLACAKTI

Uzun zamandan beri taksici esnafı ile konuştuğumuz, yeni nesil taksi duraklarının açılışını yapıyoruz. Başlamak  zordur, arkasını getirmek daha kolay olduğunu dile getiren Gürkan”Alt yapıda bir takım engellemelerle karşılaşmamış olsaydık, aslında Edirne’de 38 taksi durağımız yeni nesil taksi durakları olacaktı. Arkadaşlarımız seçimler var. Recep Gürkan, fazla puan kazanmasın diye bunları engelleme yoluna gittiler. Bu durakların dış görünümü Edirne’nin tarihi dokusuna uygun bir şekilde Selçuklu mimari ile yapıldı” dedi.

GÜRKAN İLE HER ZAMAN İSTİŞARE HALİNDEYİZ

Ben oda başkanı olalı 1 yıl oldu. Başkanımız ile beraber sorunlarla ilgili sürekli istişare halindeyiz. Başkanımız hiçbir konuda bizleri kırmadı diyen Edirne Şöförler Odası Başkanı Ali Şahin,      Esnafımızın ama toplu ulaşım, ama taksici, ama kamyoncu, ama kamyonetçi sürekli yanımızda olduğunu böyle bir durak açarak ve bütün arkadaşlarımın daha fazla ekmek parası kazanması için böyle bir yer kazandırdığı için hepinizin huzurunda teşekkür ederim. Başkanımızın meclis üyeleri listesinde 2 taksici esnafımıza yer verdiğini görerek ona bir kez daha teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HİPERTANSİYON VE OBEZİTE KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİLER
HİPERTANSİYON VE OBEZİTE KONUSUNDA BİLGİLENDİRDİLER
FİDELERE İLGİ ARTIYOR
FİDELERE İLGİ ARTIYOR
Reklamı Geç