YENİDEN DİRİLİŞ

YENİDEN DİRİLİŞ

YENİDEN DİRİLİŞ

YENİDEN DİRİLİŞ
10 Eylül 2018 - 04:21

Trakya Bölge Veteriner Hekimler Odası Başkan Adayı Murat İlimen ve yönetim kurulu üyeleri düzenledikleri basın toplantısında, Trakya Bölgesindeki hayvancılıkla ilgili ve veteriner hekimler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Adayı İlmen, “Yeniden diriliş için biz hazırız” dedi.

16 Eylül 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Trakya Bölge Veteriner Hekimler Odası seçimleri için veteriner hekim Murat İlmen Yönetim Kurulu Başkanlığına adaylığını açıkladı. Trakya Bölge Veteriner Hekimler Odası Üyesi 550 üyenin çoğunluğunun talebi üzerine başkanlık için adaylığına açıklayan İlimen’e yüzlerce veteriner hekim destek verdi.

Edirne başta olmak üzere Tekirdağ ve Kırklareli illerinden de yüzlerce veteriner hekimin desteklediği Başkan adayı İlimen, Türk hayvancılığı, Trakya Bölgesinin hayvancılığı ve veteriner hekimlerin sorunlarıyla ilgili açıklamalarda bulunup, göreve geldiği ilk günden itibaren yapacağı projeleri belirtti.

10 yıldır Trakya Bölge Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı görevini yürüten Erdal İlgü’yle kişisel hiçbir problemlerinin olmadığını söyleyen İlimen, taş üzerine taş koyan emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirtti.

Trakya Bölge Veteriner Hekimler Odasında bazı eksiklikler olduğunu söyleyen Başkan Adayı İlimen, veteriner hekimlerin sorunları olduğunu ve bu sorunları çözmek için bu göreve talip olduğunu ifade etti. Veteriner hekim arkadaşlarının yoğun talebi üzerine başkanlık için aday olduğunu söyleyen İlimen, göreve geldiği günden itibaren veteriner hekimlerle toplantı düzenleyeceğini ve herkesin sorunlarını belirleyip çözmek için ilgili kurumun kapısında gerekirse nöbet tutacağını vurguladı.

Trakya Bölgesinde yapılan hayvancılıkla ilgili çalışmalarda veteriner hekimlerin söz sahibi olmadığını ve halk sağlığının en önemli halkasından biri olan veteriner hekimlerin yok sayıldığını öne süren İlimen, ‘Bu işin mutfağında biz varsak söz sahibi de biz olmalıyız’ diyerek yola çıktıklarını söyledi.

Veteriner hekimlerin canı ile malı ile gece gündüz demeden Türk hayvancılığına hizmet verdiklerini söyleyen İlimen, sosyal güvenlik haklarının yok sayıldığını söyledi. Mesleklerini icra ederken belden aşağısı felç olan, kolu bacağı kullanılamayacak hale gelen, hatta hayatını kaybeden veteriner hekimlerin bulunduğunu ifade eden İlimen, yıpranma payının veteriner hekimlere verilmediğini belirtti.

10 yıldır görevde olan kişilerin yıpranma payı hakkında hiçbir çalışma yapmadıklarını ancak hastane çalışanlarına yıpranma payı hakkı meclise gelince söylenmeye başladıklarını öne süren İlimen, “Ağlamayan çocuğa hiç kimse emzik vermez. Biz oda olarak kendimizi bu işlere müdahil etmeliyiz. Yönetimimizle ilgili kurumlara gidip sorunlarımızı anlatmalıyız hakkımızı aramalıyız” dedi.

Veteriner hekimlerin en büyük sorunlarından bir tanesinin de alacak borçlarının olduğunu söyleyen İlimen, göreve geldiği günden itibaren 1 yıl içerisinde veteriner hekimin dışarıdan alacağı borçların yüzde 80’oranında çözüleceği sözünü verdi.

Yönetim kurulu arkadaşlarıyla birlikte güzel ve kalabalık bir ekip olduklarını kazanacaklarına inandıklarını belirten İlimen, ekip arkadaşlarının tamamının siyasi bir kaygısı olmasını söyledi. Sadece milletimizin hayvancılığı için hizmet etmek için bir araya geldik diyen İlimen, birçok sorunu en kısa zamanda çözeceklerine inandıklarını ifade etti.

Mezun olan meslektaşlarına iş imkanı sağlamak ve staj yardımında bulunmak için çeşitli projeler ürettiklerini söyleyen İlimen, kedi, köpek ve hayvan sevgisini çocuklara aşılamak için okullarda bazı projeleri hayata geçireceklerini açıkladı.

Veteriner ilaçlarının veteriner hekim muayenehaneleri dışında satılmasına izin veren kanun dolayısıyla hayvan sahipleri tarafından veteriner hekim tavsiyesi olmadan bilgisizce alınan ve hayvanlara uygulanan ilaçların ilaç kalıntı arınma süresini doldurmadan hayvanların kesilmesi dolayısıyla halk sağlığı çok büyük tehlikeye sokulmaktadır diyen Başkan Adayı İlimen açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi, “Devlet ve özel sektörün dallarında çalışan yüksek lisans diplomasına sahip veteriner hekim meslektaşlarımız Türkiye’de dört kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı olan 5 bin 584 TL’den daha az maaş almaktadırlar. Bizim gibi sivil toplum kuruluşlarının çözüm odaklı yönetim anlayışı ile yönetilmesi gerektiğine inanıyorum. Sonuç olarak ülkemiz ve bölgemiz Türk Hayvancılığının içinde bulunduğu zor koşullar, gıda güvenliği ihlalleri ve halk sağlığı tehlikeleri, veteriner hekimlerin sosyal haklarının yok sayılması, veteriner hekimlik mesleğinin siyasi sosyal ve ekonomik alanlarda bulunduğu girdap dolayısıyla yeniden diriliş için mesleki bilgi ilgi sevgi hak ve adalet için kendi dallarında uzman ekip arkadaşlarım ile birlikte biz hazırız”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UZUNKÖPRÜ’DE YANGIN
UZUNKÖPRÜ’DE YANGIN
SAHTE EDİRNE VALİSİ YAKALANDI
SAHTE EDİRNE VALİSİ YAKALANDI