Reklam
Reklam
Reklam

YİNE ADAYIM

YİNE ADAYIM

YİNE ADAYIM
13 Mart 2018 - 05:49

Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Yapılmış ve yapılması planlanan pek çok yeni çalışma hakkında bilgiler veren Tekin, yerel seçimlerde Havsa Belediye Başkanlığına tekrar aday olacağını açıkladı.

 

Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Tekin Havsa’nın uzun süredir beklediği doğalgazdan yeni sanayi bölgesine alt yapı çalışmalarından Trakya’nın en büyük canlı hayvan pazarına kadar pek çok bilgiyi gazetemize aktardı.

 

“ALTYAPI VE ARITMA TESİSİMİZ TAMAMIYLA BİTTİ”

Başkan Tekin, Havsa’nın alt yapı ve doğalgaz çalışmalarının tamamıyla bittiğini belirterek; “Altyapı çalışmalarımız tamamıyla bitti. Sadece 3 bin metrekarelik bir alanın taş çalışmaları kaldı. Bu alanı da Nisan-Mayıs aylarında tamamıyla sonlanmış olacak. Çünkü Nisan ayında başlarında doğalgazın ilk kazmasını vuracağız. Bu yüzden de bu bozuk olan yerlerimiz öncelikle olmak üzere oralardan başlayacağız. Hemen üst yapılarını yapıp, halkımızın sıkıntılı döneminden kurtaracağız. Bunun yanı sıra alt yapı ve arıtma tesisimiz bitti. Arıtma tesisimiz fal bir şekilde hizmet veriyor. Yine altyapı çalışmalarımızdan biri olan tamamen doğalgaz kullanımına yönelik çalışmalarımızın da ihalesi bitti. Nisan-Mayıs aylarında da yer teslimi yapılıp ilk kazmayı vuracağız. İlçemizde ciddi çalışmalara imzalar attık. Bugün kadar Havsa Belediye Başkanlığı görevini yapan Başkanlarımızın ‘alt yapı çalışmalarımızı tamamlayacağız’ demeleri fakat bir takım ekonomik sıkıntılardan dolayı bir türlü başaramamışlar. Dönemimizde alt yapı çalışmalarının yapılması bizim için ayrı bir sevinç, bu duygularımızı Havsa Halkımızla beraber paylaşıyoruz. Sportif ve kültürel faaliyetlerde çok ciddi adımlar attık. 9 yıldan bu yana halk oyunları diğer sportif faaliyetler konusunda İlçemiz hak ettiği yeri bulduğu düşüncesindeyiz” dedi.

PAZAR YERİ

Havsa’nın Pazar yeriyle ilgili yeni çalışmalarının olduğunu aktaran Tekin; “Önümüzdeki günlerde pazar yerimizin kapalı alan haline gelmesiyle ilgili Havsa Halkımızın yaz sonuna kadar hizmetine sunmayı düşünüyoruz” dedi.

 

HAVSA CANLI HAYVAN PAZARI

Trakya’nın en büyük canlı hayvan pazarı olma özelliğine sahip olan Havsa Canlı Hayvan  Pazarının üstünün kapatılmasına dair çalışmalara başlanıldığını belirten Tekin, Büyükşehir yasası TBMM’den geçtiği takdirde farklı bir uygulamayı hayvan pazarının üzerini kapatacağı aktardı. Tekin Konuşmasında; “Trakya’nın en büyük canlı hayvan pazarı her hafta cumartesi günü Havsa’da kurulmakta. Hayvan Pazarımızın üstünün kapatılmasına dair bir takım çalışmalarımız oldu. Çünkü Hayvan Pazarı her ne kadar Havsa’da kurulmuş olsa da bu pazar bölgemizin pazarı. Her konuda her derdimizde her sıkıntımızda başımızı yaslayabildiğimiz, kendisinden destek alabildiğimiz Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın hayvan pazarımızın üzerinin kapatılmasına dair hassasiyetini de takdirle karşılıyoruz. Kendisi bu konuda bize destek olacağını geçtiğimiz Havsa ilçe kongremizde müjdesini verdi. Eğer ki Büyükşehir yasası TBMM’den geçtiği takdirde farklı bir uygulamayı hayvan pazarımızın üzerini kapatacağız” şeklinde konuştu.

 

“OLANCA GAYRETİMİZLE ÇALIŞIYORUZ”

İller Bankasında payın düşmesinden ardından Havsa Belediye Başkanlığı’nın ekonomik sıkıntılar yaşadığını verdikleri sözleri tutmak için olanca gayretle çalıştıklarını vurgulayan Tekin; “Havsa’mızda ihtiyacımız olan çok amaçlı bir kapalı salon planlıyoruz. Fakat geçtiğimiz yıllara nazaran İller Bankasındaki payımızın düşmesinden ve borçlarımıza kesilmesinden bir takım ekonomik sıkıntılar yaşıyoruz. İnşallah seçim arifesinde bunları aşarak insanlarımıza verdiğimiz sözleri de yerine getirmek için olanca gayretimizle çalışıyoruz. DSİ İle ortaklaşa yürüttüğümüz merkezimizden geçen dere ıslah çalışmamız mevcut. Bu ıslah çalışmamızın büyük bir kısmını DSİ gerçekleştirdi. Bundan sonraki beton istinat duvarı ve beton kanal ile merkezden geçişini sağlayacağız. Sağa sol tarafları da belediyemiz tarafından restorasyon çalışmalarımızı tamamlayıp havsa halkımızın hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

 

“HAVSALILARIN DOĞALGAZA ULAŞMASINA RAMAK KALDI”

Tekin, Havsalıların uzun süredir beklediği doğalgaz çalışmalarının bitmek üzere olduğunu söyledi. Tekin; “Edirne’den 19 kilometrelik bir çelik hat boruyla ilçemize doğalgaz taşınacak. Poliüretan sistem ile ilçe içerisinde ana dağıtım hattı yapılacak. Yetkililer yaptığımız görüşmelerde 2018 Ekim veya Kasım ayında biteceğini iletiyorlar. Yağmur, kar veya zorlu hava şartlarını da hesaba katıldığında 2019’un kış aylarında Havsa’lılar doğalgaz kullanacak. Havsalılar doğalgaza ulaşmasına ramak kaldı” dedi.

 

“BİZİ HALKLA KARŞI KARŞIYA GETİRİYORLAR”

Doğalgaz çalışmalarında sorumlu firmayla yaşadıkları sorunlar nedeniyle halkla karşı karşıya geldiklerini ifade ederek; “Bizi halkla karşı karşıya getirerek; ‘çalışmalarda üst yapının tamamını üstlenirseniz doğalgazı getireceğiz’ şartıyla karşımıza gelindi. Büyük ilçelerde ve illerde üst yapıyı ya müteahhit ya da doğalgazı o il’e veya ilçe’ye getiren firma üstleniyordu. Bizden Havsa Belediyesi olarak Üst yapıyı bizim yapacağımıza ilişkin meclis kararı almamız istendi. Bütün belediye başkanları toplanarak, devlet büyüklerimize bu konuyu aktarmanın daha faydalı olacağı düşüncesindeyim. Ciddi anlamda olan, ekonomik sıkıntıları olan belediyelerimize böyle bir yükün getirilmemesi gerektiği düşüncesindeyim. Gerek EPDK, gerek Enerji Bakanlığı olsun bu sıkıntımızı dikkate alarak hassasiyetimizi anlayacağını düşünüyorum. Olmadığı takdirde Uzunköprü Belediyemizin yaptığı uygulamayı bizler de düşünmüyor değiliz” şeklinde konuştu.

 

“MONTAJ VE DEMONTAJ SANAYİSİ”

Montaj ve Demontaj sanayisi hakkında bir takım görüşmeler ve çalışmalar yağtıklarını belirten Başkan Tekin; “Eski adıyla Zarbun dediğimiz şu anda Seda inşaat adı altında 3 bin dönümlük bütün alt yapısı tamamlanmış, bütün yollar ve terkleri yapılmış parsellenmiş hazır bir şekilde bekleniyor. 1/25.000’lik çevre planlarındaki bu alanın lojistik alan olması için çok büyük ve geniş bir alan olduğu, lojistik alanın dışında ‘ÇED’ raporu gerektirmeyen montaj ve demontaj sanayisine de açılması konusunda bir takım çalışmalar var. Bunlar tamamlandıktan sonra sanırım Lalapaşa’daki organize sanayi bölgesinin bütün parselleri bitmiş diye duyumlar alıyoruz. İlçemizdeki özel sanayi bölgesinin de faaliyete geçeceğine inanıyoruz” dedi.

 

“ADAYIM”

Tekin’e 2019 yılında yapılacak olan seçimlerde Belediye Başkanlığına aday olup, olmayacağını sorduğumuzda tekrar aday olacağını açıkladı. İlk olarak gazetemize açıklamalarda bulunan Tekin; “Eğer ki İlçe halkımız bizim hizmetlerimizden memnun ise bir dönmem daha devam etmemizi istiyorlarsa bir dönem daha aday olduğumu sizlerin de aracılığıyla buradan açıklıyorum. Takdir Havsa ilçemizde yaşayan insanlarımızın. Adayım. ‘Adayım adayım’ diyoruz ama yapacağımız hizmetleri tamamladıktan sonra ilçe halkımızın görüşlerine başvuracağız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİRKİN SALDIRI!
ÇİRKİN SALDIRI!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!