EDİRNE’NİN ACI KAYBI
Reklam
Reklam
Reklam

EDİRNE’NİN ACI KAYBI

EDİRNE’NİN ACI KAYBI

EDİRNE’NİN ACI KAYBI
13 Mart 2018 - 05:48

Edirne merkezli faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye’nin tekstil sektöründeki yapı taşlarından Kilim Grubu'nun sahibi işadamı Mehmet Kilimci, 91 yaşında hayata gözlerini yumdu. Kilimci bugün İstanbul’da toprağa verilecek.

 

Kilim Mensucat A.Ş. ve Kartaltepe Mensucat'ı da bünyesinde bulundurduğu, ülkemizin tekstil sektöründeki yapı taşlarından Kilim Grubu'nun sahibi işadamı Mehmet Kilimci hayata gözlerini yumdu.

Edirne ve Trakya bölgesinde önemli yatırımları olan Kilimci için, bugün İstanbul Fatih Cami’nde cenaze töreni düzenlenecek. Kilimci cenaze törenin ardından Eyüp Sultan Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Kilimci’nin vefatı nedeniyle başta Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin olmak üzere çok sayıda kişi sosyal medyada taziye mesajları yayınladı. Tekin mesajında “İlçemizin gerçek anlamda ilk sanayi kuruluşu olan Kilim Mensucat A.Ş. sahibi Hacı Mehmet Kilimci'nin vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım.

Yarım asırdan bu yana ilçemiz ve köylerimizde hemen hemen her hanede bir kişinin kursağında lokması olan, aynı zamanda hayırseverliği, yardım severliği ile tanıdığımız bildiğimiz Mehmet Kilimci'ye Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve çalışanlarına baş sağlığı diliyorum.

Mekanı cennet olsun” ifadelerini paylaştı.

Edirne Gazetesi olarak Kilimci Ailesine ve yakınlarına bizler de sabırlar diliyoruz. .

KİLİM GRUP HAKKINDA

Kilim Group, 50 yılı aşkındır Edirne merkezli faaliyetlerini yürütüyor.

Kartaltepe Mensucat Fabrikaları T.A.Ş. olarak kurulan ve bugün her biri kendi alanında başarılı beş şirketi (Kartaltepe Mensucat Fabrikaları T.A.Ş., Kilim Dış Tic.ve Pazarlama A., Yeni Tekstil Mensucat Fabrikaları A.Ş. (Yeni Tekstil, Konfeksiyon Fabrikası), Hamle Tekstil San. ve Tic. A.Ş, Kilim Mensucat San. ve Tic. A.Ş.) bünyesinde barındıran Kilim Group, pamuktan ipliğe, kumaştan konfeksiyona ulaşan tekstil sektöründeki başarısı ile Türkiye’nin tekstil profiline katkılarını sürdürüyor.

Üretimlerinde modern makine parkuru ve 21. yüzyılın anahtar teknolojisi olarak kabul edilen Nano Teknolojiyi kullanan Kilim Group, kalite standartlarını yükselterek sektörü yeni teknolojilerle de tanıştırmayı misyon ediniyor.

 

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • osman doğan
  8 ay önce
  kilim grup ailesi çalışanlarının başı sağolsun ülkemizde bu tarz dürüst firma çok nadir malesef çalışanı bu kadar mutlu huzurlu memnun iş yeri bulmak çalışanın duasını almak çok önemli helal olsunne mutlu ülkemiz adına tüm çalışanlarına kolaylıklar başarılar dilerim
 • Turhan sayin
  1 yıl önce
  Kilim grubunun başı sağolsun çok ekmeğini yedik mekanı cennet olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİRKİN SALDIRI!
ÇİRKİN SALDIRI!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!