YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYACAK EĞİTİMCİLER...

YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYACAK EĞİTİMCİLER AŞILANMALI

YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYACAK EĞİTİMCİLER AŞILANMALI

YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYACAK EĞİTİMCİLER AŞILANMALI
18 Mayıs 2021 - 00:04

Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar, “Okullardaki tüm çalışanların, eğitim emekçilerinin aşılanması şarttır.”dedi.
Zobar açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “ MEB’e bağlı resmî/özel toplam 1 milyon 333 bin 122 eğitim çalışanı olmasına rağmen, sadece 499 binine aşı yapılabilmiş, bu süreçte çok sayıda eğitim emekçisi Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetmiştir.
MEB 16 Mayıs'ta yaptığı yazılı açıklamada okul öncesi eğitim kurumlarında, özel eğitim okul ve sınıflarında, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, sınava gün sayan 8. ve 12. sınıfların kurslarında ayın 17'si itibariyle yüz yüze eğitime geçileceğini ilan etmiştir.
Okullardaki tüm çalışanların, eğitim emekçilerinin aşılanması şarttır. Ne yazık ki öğretmenler haricindeki okul çalışanlarının adı, aşılanmayla ilgili ne Milli Eğitim Bakanlığı ne de Sağlık Bakanlığı tarafından bugüne dek anılmamıştır.
Okulların hijyen açısından da denetlenir hale getirilmesine ilişkin de somut adımlar atılmamıştır. Temizlik malzemelerinin masrafının bile velilere ve öğretmenlere yıkıldığı gerçeği, birçok okulda kadrolu temizlik personelinin bulunmaması inatla görmezden gelinmektedir.
Öğretmenler için açılan aşı randevuları hem yetersiz hem de plansızdır. Özellikle 8. ve 12. sınıfların sınav hazırlığı nedeniyle her halükarda açık tutulacağı belliyse bu sınıflarda ders işleyen eğitimcilerin aşıda neden öncelikli tutulmadığı sorusu cevapsızdır. Bu hafta 8. ve 12.sınıfların destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitime başlayacak olan öğretmenlerimizin henüz aşılanmamış olması ve aşılama takviminde olmaması da aşılamadaki plansızlığın en açık göstergesidir.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK