10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ...

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR
09 Ocak 2020 - 00:31

YEŞİM DRAMALI
Edirne Inner Wheel Kulübü 10 Çalışan Gazeteciler günü dolayısı ile gazetecilerle bir araya gelerek günlerini kutladı.
Edirne Inner Wheel Kulübünün ilk amacı kadın ve kız çocuklarını gözetmek amaçlı projeler üretip uygulayan kulüp aynı zamanda 10 çocuğa burs verdiğini açıkladı. Edirne Inner Wheel Kulübü Başkanı Diş Hekimi Didem Boral Altıerler,onkoloji bölümünde tedavi gören çocuklara ağız hijyenlerini üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Bu proje aynı zamanda devlet bütçesine de önemli katkı sağlamaktadır”diye belirti.
10 Ocak gazeteciler günü kutlayan Edirne Inner Wheel Kulübü Başkanı Diş Hekimi Didem Boral Altıerler Demokratikleşme sürecinin en önemli süreçlerinden birisi olan medya Edirne’de basın mensupları sayesinde en iyi şekilde temsil edilmektedir.  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlamak ve derneğimizin projeleri ile ilgili bilgi vermek amacıyla toplandık”dedi.
Edirne Inner Wheel Kulübü bu yıl 10 çocuğa burs vermekte olduklarına dikkat çeken  Inner Wheel Kulübü Başkanı Diş Hekimi Didem Boral Altıerler; “İlk amacımız kadın ve kız çocuklarını gözetmek için projeler üretmektir. Eğitim projelerine ayrıca destek olmaktadır. Bu seneki en önemli projemiz onkolojideki ve engelli çocuklara gerçekleştireceğimiz ağız sağlığı ve hijyen eğitimi projemizdir. Bu proje ile çocuklara diş fırçalama eğitimi verip elektrikli diş fırçası hediye edeceğiz. Sağlık ağızda başlar. Onkoloji bölümündeki çocuklarda aldıkları ilaçlardan dolayı yan etkiler oluşmaktadır. Yan etkiler ağız kuruluğuna diş eti hassasiyetine ve bağışıklık sistemindeki zayıflamaya bağlı olarak apseler görülmektedir. Elektrikli diş fırçası ile çocukların ulaşamadığı yerlere ulaşmasını sağlayacağız. Eğitim vererek de ailelerin de desteği ile bu sorunları aşacağımıza inanıyoruz. Çocuklarda diş tedavileri sedasyon anestezisi altında yapılıyor. Bu da çocuklarda sıkıntı oluşturmaktadır. Ailelerin desteği ile Elektrikli diş fırçası kullanmayı öğreteceğiz. Ağız hijyenlerini üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Bu proje aynı zamanda devlet bütçesine de önemli katkı sağlamaktadır. Gazeteciler gününüzü kutluyoruz. İşinizden keyif aldığınız bir yıl diliyoruz. Hedefimiz 20’şerli gruplar halinde çocuklara ulaşmaktır”şeklinde açıkladı. Toplantıya Kulübün yönetim kururlu üyelerinden Özlem Dilek ve Sibel Dinç katıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAKAN SELÇUK’TAN ÇEKİÇ MÜDÜRE TEŞEKKÜR
BAKAN SELÇUK’TAN ÇEKİÇ MÜDÜRE TEŞEKKÜR
VALİ CANALP’TEN BAYRAM ZİYARETLERİ
VALİ CANALP’TEN BAYRAM ZİYARETLERİ