15 KALBE DOKUNDU

15 KALBE DOKUNDU

15 KALBE DOKUNDU

15 KALBE DOKUNDU
22 Ekim 2019 - 09:35
Reklam

ŞENER URFA
Edirne’de 6 bin nüfuslu Dilaverbey Mahallesi’nin muhtarı Necmettin Ersaçmış, mavi kapak projesine destek olup mahalle halkıyla birlikte biriktirdikleri kapaklarla 15 bedensel engellinin tekerlekli sandalye ihtiyacını giderip, yürekleri ısıttı.
Dilaverbey Mahallesi’nde muhtarlık yapan Necmettin Ersaçmış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında, elektrik direkleri ve ağaçlara astığı pet şişelerde, vatandaşların da desteği ile mavi kapak topladı.  Biriktirdiği kapakları Engelli Derneklerine teslim eden Ersaçmış, derneğin anlaşmalı olduğu fabrikadan temin edilen 15 tekerlekli sandalyeyi, bedensel engellilere bağışladı. Muhtar Ersaçmış, bu projeyle 15 bedensel engelli kalbe dokunmanın mutluluğunu yaşadı.
Muhtar Ersaçmış,  sosyal sorumluluk projesinin kendisi için bir yaşam biçimi haline geldiğini söyledi.
Mavi kapak toplayarak engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gideriyoruz diyen Ersaçmış, bugüne kadar tonlarca kapak topladık.  Mahalle halkımız da bu projeyi çok sahiplendi. Muhtarlığımızın yanında bulunan Şehitasım İlkokulu’ndaki öğretmen, öğrenci ve velilerimiz de bu projeye çok destek veriyor. Bir bütün halinde bu çalışmayı gerçekleştiriyoruz ve hepimizin çok memnunuz. Yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara yardımcı olabilmek bizleri ayrıca mutlu ediyor. Önümüzdeki haftalarda 5 tekerlekli sandalye daha teslim etmeyi planlıyoruz” açıklamasında bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...