4 HANELİ KÖY SUYA KAVUŞTU

4 HANELİ KÖY SUYA KAVUŞTU

4 HANELİ KÖY SUYA KAVUŞTU

4 HANELİ KÖY SUYA KAVUŞTU
21 Kasım 2019 - 00:43
Reklam

YEŞİM DRAMALI
Edirne İl Özel İdare Tarımsal Hizmetler Müdürü Yusuf Öztürk, Enez ilçesine bağlı Çandır köyüne su hattı çekilerek artık su verilmeye başlandığını açıkladı.
İl Genel Meclisi Kasım bütçe toplantılarına katılan İl Özel İdare Tarımsal Hizmetler Müdürü Yusuf Öztürk il Genel Meclis üyelerine sunum yaparak, Enez’in 4 haneli Çandır Köyüne Vali Ekrem Canalp’ın talimatıyla isale hattı çekilerek köylü yıllar sonra suya kavuştuğunu açıkladı.
İl Özel İdare Tarımsal Hizmetler Müdürü Yusuf Öztürk; “İl Özel tarafından 22 köyde içme suyu tesislerinde çalışmalarımız bitmek üzere. Vali beyin ziyaretlerinde Enez Çandır köyünde 4 tane ahır var. Vali bey buraya içme suyu çekelim talimatı vermişti. 4 hanenin yaşadığı yere İl Özel İdaresi tarafından Valinin talimatıyla yeni irsale hattı çekilerek burada yıllarda susuz yaşayan köylülerin içme suyunu tesis ettik. Bu sene 10 tane sondaj açtık. Kuyularımız sıkıntılı. Bundan sonra artacağını düşünüyoruz. Mesire alanlarında içme sularını tesis ettik. Vaysal, Yeni Köy, Karayusuflu, Arpaç köyleri. Hiç kanalizasyon olmayan 5 köye yeni kanalizasyon inşası yapıldı. Tuğlalık, Yünlüce, Uzunbayır, Saksağan ve Budakdoğanca köyleri. Fosseptik eksiği olan 10 köyün eksikleri tamamlandı. 2018 yılındaki sel felaketinde  Oğulpaşa ve Karakasım köylerine 1500 metre yeni hat3 bin metre de hat temizlemesi yaptık. Köylerin sorunlarını çözmüş bulunmaktayız.   Kanalisazyon işlerinde de büyük onarımlarımız oldu. 104 köyde yaklaşık 45 bin 682 metre kanalizasyon hattı döşedik. Bunun hepsini biz kendi imkanlarımızla yaptık.   İki köyümüze de biyolojik arıtma yaptık. Biri Keşan Yayla köyü ve merkez İskenderköy. Bu gelecekte su arıtmalarında bizim için kurtuluş olabilir. 18 köyde yeni hayvan içme suyu göleti yaptık. 47 köyde de onarımlarını yaptık. 5 köye de yalak yaptık. Bunların birçoğunu Köy-Des’ten bir kısmını da Vali beyin talimatıyla kendimiz yaptık” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI