ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN ADININ CADDEYE...

ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN ADININ CADDEYE VERİLMESİ

ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN ADININ CADDEYE VERİLMESİ

ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN ADININ CADDEYE VERİLMESİ
23 Kasım 2020 - 22:19
Reklam

İYİ Parti Edirne Belediye Meclis Üyesi ve İYİ Parti Grup Başkanı Necamettin Attay,  Alparslan Türkeş'in adının Edirne'de bir caddeye verileceğini anımsattı.

Attay, yaptığı yazılı açıklamada, konuyla ilgili MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan'ın kamuoyunu yanıltıcı açıklamalarda bulunduğunu iddia etti.

İYİ Parti Grubu olarak Alparslan Türkeş'in adının uygun görülecek bir cadde, bulvar ya da sokağa verilmesi için belediye meclisine önerge verildiğini hatırlatan Attay, önergenin oy birliğiyle kabul edildiğini ifade etti.

Alparslan Türkeş Caddesi açılışına İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in katılacağını aktaran Attay, şunları kaydetti: "Bir Türk milliyetçisi olarak her zaman Türk milliyetçiliğini savunan Genel Başkanımız Meral Akşener'in 'Millet İttifakının' bir Genel Başkanı olarak açılışı yapması çok doğaldır. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Ne Mutlu Türküm Diyene' sözünü benimseyen her birey, her kurum, Türk milliyetçiliğinin savunucusudur.

En son Trabzon Milletvekilimiz Hüseyin Örs tarafından eski Başbakanımız rahmetli Mesut Yılmaz için TBMM'ne verdiği önerge ortadadır. Partimiz, vatanımıza ve milletimize hizmet eden devlet büyüklerimizin isimlerini yaşatmak için tüm imkanlarını seferber etmeye devam edecektir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA