ANILAR YIKILACAK, ANAOKULU AÇILACAK

ANILAR YIKILACAK, ANAOKULU AÇILACAK

ANILAR YIKILACAK, ANAOKULU AÇILACAK

ANILAR YIKILACAK, ANAOKULU AÇILACAK
22 Ekim 2019 - 09:29
Reklam

YEŞİM DRAMALI
1’inci Murat Mahallesinde bulunan eski Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yıkımına başlandı. Yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından aynı yere anaokulu yapılacak. Konu hakkında Edirne Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı açıklamalarda bulundu.
Edirne Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi adıyla Milli Eğitim Bakanlığı Ticaret ve Turizm Genel Müdürlüğü’nün onayları ile 2002–2003 Öğretim yılında Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi’nin Pansiyon binasında 2 Şube, 60 öğrenci ile eğitim öğretime başlamış olup 2002-2008 yılları arasında burada faaliyetlerini sürdürdü. 1989 yılında Bulgar zulmünden kaçan Türk göçmenlerinin kız çocukları için pansiyon olarak yapılan ve 1995 yılından 2008 yılına kadar Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin öğrenim gördüğü Trakya Birlik İlkokulu’nun ek binasına Edirne Valilik Makamının olurları ile taşındı.  Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeniden yapılandırılması ve eğitim sisteminin geliştirilmesine yönelik çalışmalar kapsamında Türkiye’de faaliyet gösteren bütün meslek liseleri ya Çok Programlı Anadolu Lisesi ya da Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adını alması kabul edildi. Bu kapsamda Edirne Milli Eğitim Müdürlüğünün teklifi Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün makam onayı ile okul “Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi” ismini aldı. 2008-2017 yılları arasında Trakya Birlik İlkokulu ek binasında eğitim öğretimini devam ettiren okul, 2016-2017 Öğretim yılı karne törenini 09 Haziran 2017 tarihinde yeni binasında yapmış ve bu tarihten sonra bu binada faaliyetlerine başladı. Ayrıca okula bağlı 120 öğrenci kapasiteli kız pansiyonu kullanıma açıldı.
Yaklaşık iki yıl önce yeni yeri olan Barutluk Mahallesi Eski Toki Merkeze taşınan Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin eski yerinde atıl vaziyette duran okulun yerine bir hayırsever vatandaş tarafından Anaokulu yapmak için binanın yıkımına başlandı.
Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, “Bir hayırseverimiz tarafından müstakil bağımsız Anaokulu yapılacak. Planlamaları yapıldı, projesi yapıldı 8 derslikli bir anaokulu olacak” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...