ASKERLERİMİZE TAM DESTEK

ASKERLERİMİZE TAM DESTEK

ASKERLERİMİZE TAM DESTEK

ASKERLERİMİZE TAM DESTEK
14 Ekim 2019 - 04:42
Reklam

ŞENER URFA
Cihannüma Derneği Edirne İl Başkanlığı, Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi.
Cihannüma Derneği Edirne İl Başkanlığı, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi.
Dernek temsilcileri Eski Cami önünde toplandı. Dernek Başkanı Muzaffer Tudan, burada yaptığı konuşmada, harekatın, Türkiye'nin güneyinde oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu engellemeye ve Suriye'nin toprak bütünlüğünü korumaya yönelik başlatıldığını söyledi.
Harekatı desteklediklerini ifade eden Tudan, şöyle konuştu: bu harekatın amacı ülkemize karşı terörist saldırıları ortadan kaldırmak, silah gücünü kullanarak ülkelerinden göç etmek zorunda bırakılan insanlara güvenli bölge oluşturmak ve yurtlarına dönmelerini sağlamak, sınırlarımızın güneyinde oluşturulmak istenen terör koridoruna müsaade etmemek ve suriyenin toprak bütünlüğünü korumaktır. Bağımsızlığımıza kasteden, sınır güvenliğimizi tehdit eden bu terör örgütleriyle mücadele uluslar arası hukuka ve evrensel değerlere uygun etik ilkeler çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.”
Daha sonra, İl Müftüsü Emrullah Üzüm, etkinliğe katılanlarla dua etti, Barış Pınarı Harekatı'na katılan askerlere başarılar diledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...