ATAMIZIN FİKİRLERİ ÖLMEDİ

ATAMIZIN FİKİRLERİ ÖLMEDİ

ATAMIZIN FİKİRLERİ ÖLMEDİ

ATAMIZIN FİKİRLERİ ÖLMEDİ
11 Kasım 2019 - 00:01

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81. yılı dolayısıyla Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne şubesi tarafından anma programı düzenlendi.
Dernek binasında düzenlenen programda, günün anlam önemini belirten konuşmalar, şiirler, Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi.

Dernek Başkanı Celil Özcan, program hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Atatürk’ün aramızdan bedenen ayrılması ama fikirlerinin ölmediği, Atatürk’ün ölmediği gün. Atatürk demişti ki, “benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, lakin Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Atatürkçü düşünce ilelebet yaşayacaktır. 10 Kasım ölümsüzlüğün başladığı gündür. Atatürk demek bağımsızlık demektir, Ulasal Egemenliktir, insan haklarına dayalı sosyal demokratik laik bir Türkiye Cumhuriyeti devleti demektir. Atatürk demek vatandaşlık demektir, sürekli gelişmek demektir ”dedi.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu; “ çok büyük bir devrimciye sahibiz. Hiçbir düşüncesinin yenilenmediği hatta yüzyıllara geleceğe damga vuracağız bir lider. Atatürk’ün dediği gibi ‘yurtta barış dünyada barış’ bu söz ile şuan içinde bulunduğumuz durumu çok yakından bize anlatıyor. Hiçbir komşumuzla kötü ilişki içerisinde olmayalım güçlü ticaret yapalım ama öyle güçlü bir ordumuz olsun ki kimse bize yan gözle bile bakamasın demiş. Ne kadar haklı olduğunu uzun yıllar sonra hala anlayabiliyoruz” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BULGARİSTAN-SÜLOĞLU DOSTLUĞUNA DEVAM
BULGARİSTAN-SÜLOĞLU DOSTLUĞUNA DEVAM
TMMOB’UN BAŞKANI AVUKATOĞLU SEÇİLDİ
TMMOB’UN BAŞKANI AVUKATOĞLU SEÇİLDİ