AVRUPALI GENÇLER HAVA KİRLİĞİNİ ARAŞTIRDI

AVRUPALI GENÇLER HAVA KİRLİĞİNİ ARAŞTIRDI

AVRUPALI GENÇLER HAVA KİRLİĞİNİ ARAŞTIRDI

AVRUPALI GENÇLER HAVA KİRLİĞİNİ ARAŞTIRDI
18 Haziran 2019 - 07:00
Reklam

Edirne’nin Keşan ilçesinde Erikli sahilinde hava kirliliğiyle ilgili çalışma yapan farklı ülkeden 33 genç, çalışmalarını tamamladı.
 
Türkiye, Romanya, Bulgaristan, İtalya ve Yunanistan'dan toplam 33 genç “Atmosphere" isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından onaylanan Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında Edirne'nin Keşan ilçesi Erikli’de hava kirliliği ile ilgili çalışmalar yapıldı.
 
Trakya Üniversitesi Mezunları Topluluğu isimli gençlik grubu üyeleri tarafından hazırlanan ve Zift Hayat Boyu Öğrenme ve Eğitim Derneği tarafından desteklenen proje, 10 Haziran 2019 da başlamış olup katılımcı gençlerin çalışmaları 16 Haziran 2019 tarihinde sona erdi. Zift Hayat Boyu Öğrenme ve Eğitim Derneği liderlerinden Proje Koordinatörü Nuri Bilirgen önderliğinde yürütülen proje;  “ Hava Kirliliği ile ilgili katılımcı ülkelerin yaptığı çalışmalar, sivil toplum kuruluşları, karşılaşılan zorluklar ve çözüm önerileri hakkında araştırmalar yapmaktadır.
Katılımcılar Hava kirliliği hakkında grup çalışmaları, araştırmalar, sunumlar, münazara, logo çalışmaları ve kültürel çalışmalarda bulunmaktadırlar. Katılımcı gençler aynı zamanda düzenledikleri kültürel faaliyetler ile birbirlerinin kültürlerini yakından tanıma fırsatı da elde ederek kültür değişimine öncülük etmektedirler” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...