BAKKALLARIN HARÇ BEDELLERİ BELLİ OLDU

BAKKALLARIN HARÇ BEDELLERİ BELLİ OLDU

BAKKALLARIN HARÇ BEDELLERİ BELLİ OLDU

BAKKALLARIN HARÇ BEDELLERİ BELLİ OLDU
27 Ocak 2021 - 01:27

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Süleyman Yaşagör, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulunun harç bedellerini açıkladığını belirterek uyarılarda bulundu.
Yaşagör, bedellerin merkez’de 490 TL, köylerde 120 TL olarak belirlediğini söyledi. Alkol ve tütün satan bakkalların 980 TL ödemeleri gerektiğini ifade eden Yaşagör, son ödeme tarihinin 31 Mart olduğuna dikkat çekti.
Yaşagör, harç bedellerinin Ziraat Bankası’na yatırılması gerekiyor. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından daha önce il müdürlüklerimize yapılan süre uzatım işlemlerinde yalnızca bu konuda pandemi dolayısıyla bir kolaylık getirildi. Harç bedelleri banka hesaplarına yatırıldıktan sonra süre uzatım işlemi de olmuş olacak. Dolayısıyla pandemi sürecinde beklediğimizin karşılığını alamadık. Hem işlerimizin azalması hem de sokağa çıkma günlerinde satış yasağının gelmesiyle beraber cirolarımızda düşüş yaşadık. Kârımız düşmesine rağmen bu yıl da tekrar harç bedeli yatırma zorunluluğuyla karşı karşıyayız. Geçen yıl pandemi patlamasından dolayı iki kere uzatım oldu. Bu yıl ne olur bilemeyiz. O kararı yetkililer verecektir. Esnaf, Mart’ın sonu son günmüş gibi hesabını kitabını yapmalı. Yine de uzatım olması konusunda çalışmalarımız olacak. Bugünden itibaren Genel Başkanımızın nezdinde esnafın durumu yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz gün bilindiği üzere Sayın Cumhurbaşkanımız ile bir görüşmesi oldu. Belli sorunlarımızı ilettik. Bunların içinden gerçekleşen oldu, gerçekleşmeyen oldu ama neticede Genel Başkanımız üst mercilerde esnafın sorunlarının takipçisi oluyor” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”