BAKLAVACILAR BAYRAMA HAZIR

BAKLAVACILAR BAYRAMA HAZIR

BAKLAVACILAR BAYRAMA HAZIR

BAKLAVACILAR BAYRAMA HAZIR
10 Ağustos 2019 - 04:13

MERT SOYLU
Kurban bayramı öncesinde baklavacılar oldukça hareketliydi. Günler öncesinden aldıkları siparişleri yetiştirmek için yoğun bir şekilde çalışan baklavacılar, arife gününde hem siparişleri teslim etti, isteyene de kilo ile baklava satışı yaparak yoğun bir gün geçirdi.
Her bayram olduğu gibi bu bayram da genel olarak vatandaşın tercihi cevizli baklavadan yana oldu. En çak satışı yapılan cevizli baklava aynı zamanda fiyat olarak da uygun olması nedeniyle tercih ediliyor.
Cevizli baklava kilosu 30 liradan satılırken, tulumba 20 lira, ev baklavası 50 lira,  burmalı kadayıf 60 lira, fıstıklı büzme 70 lira, Çikolatalı baklava 55 lira, fıstıklı baklava 50 liradan satışa sunuldu.
Alimoğlu Baklavaları Müdürü Baturay Çulören,”Biz iki seneden bu yana fiyatlarımızı sabit tuttuk. Müşterilerimiz en iyi baklavaları yesinler. Bayram siparişleri nedeniyle yoğunluk yaşadıklarını belirterek, bayram süresince de hizmet vereceklerini kaydetti. Çulören, Gaziantep’te fıstıkta büyük zam var. Stokçular yine iş başında. Fıstığı bulamamaya çalıştılar ama biz ona dair zamlarımızı yapmadık. Halkımıza en iyi şekilde hizmet edeceğiz” dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR’
‘KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR’
TRAKYAKA BİR ARAYA GELDİ
TRAKYAKA BİR ARAYA GELDİ