BAŞARISINI BİR KEZ DAHA KANITLADI

BAŞARISINI BİR KEZ DAHA KANITLADI

BAŞARISINI BİR KEZ DAHA KANITLADI

BAŞARISINI BİR KEZ DAHA KANITLADI
03 Temmuz 2019 - 04:18
Reklam

Edirne Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Tekvando Takımı; 24-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen ve 78 ilden 2 bin 884 sporcunun katıldığı 2019 Yıldızlar Türkiye Tekvando Şampiyonası’nda başarısını bir kez daha kanıtladı. Şampiyonada yarışan 2 sporcu Milli Takıma seçme müsabakalarına katılma hakkı kazanırken; 2 sporcu da 2020 yılında düzenlenecek olan Uluslararası Tekvando Şampiyonası’nda Yıldızlar Türk Takımı’nda yarışma hakkı elde etti.
                Bugüne kadar birçok başarıya imza atan Edirne Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Tekvando Takımı; 24-30 Haziran tarihleri arasında Ankara Keçiören Taha Akgül Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 2019 Yıldızlar Türkiye Tekvando Şampiyonası’na katıldı. 78 ilden 2 bin 884 sporcu ile rekor bir katılımın gerçekleştiği şampiyona aynı zamanda 2019 Ağustos ayında düzenlenecek olan Yıldızlar dünya Şampiyonası ve Ekim ayında düzenlenecek olan Avrupa Tekvando Şampiyonasına seçme niteliği de taşıdı.
                2019 Yıldızlar Türkiye Tekvando Şampiyonası’na katılan Edirne Belediyesinin sporcusu 61 kilodaki Atakan Gorça ve 37 kilodaki Efecan Tanrıkut gösterdikleri başarılı performans ile Türk Milli Takımına Seçme Müsabakalarına katılma hakkı elde etti. 33 kiloda yarışan Hasan ve Hüseyin Arslan kardeşler ise sıkletlerinde 5’er maç kazanarak 2020 yılında düzenlenecek olan Uluslararası Tekvando Şampiyonasında Yıldızlar Türk Milli Takımı’nda yarışma hakkı elde etti.
                Edirne Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Tekvando Branş Sorumlusu Antrenör Metin Eşme,  Türkiye’nin en başarılı kulüplerinden biri olduklarını bir kez daha kanıtladıklarını belirterek, “Her zaman olduğu gibi kulübümüz Edirne Belediye Spor Kulübünün Tekvando branşındaki bu büyük başarısının arkasındaki en büyük güç Edirne Belediyemiz ve bize güvenen, inanan ve tüm desteğini sunan Başkanımı Recep Gürkan’dır. Başkanımıza başarılarımızla karşılık vermeye ve şehrimizi gururlandırmaya devam edeceğiz” dedi.  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...