BAŞKAN GÜRKAN’DAN 10 OCAK MESAJI

BAŞKAN GÜRKAN'DAN 10 OCAK MESAJI

BAŞKAN GÜRKAN'DAN 10 OCAK MESAJI

BAŞKAN GÜRKAN'DAN 10 OCAK MESAJI
10 Ocak 2022 - 10:14

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Doğru, ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı ile zor şartlarda fedakarca görev yapan, halkın gören gözü, işiten kulağı, haykıran sesi olmayı kendilerine ilke edinen kıymetli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şunlara yer verdi: “Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de hiç kuşkusuz bağımsız basındır. Basın özgürlüğü,  demokrasinin dördüncü gücü olarak hayati bir önem arz eder.  Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır.
Yazılı ve görsel basın yayın organlarının yanı sıra, internet haberciliği ve sosyal medya gibi paylaşım platformlarının da çok geniş bir alanda etkin olduğu günümüz dünyasında, mesleğini hakkıyla yerine getiren gazetecilerimize her zamankinden fazla sorumluluklar düşmektedir.
Toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında önemli rol oynayan basın, bireyin haber alma hakkını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan, aynı zamanda düşünce ve ifade özgürlüğünün de en etkili araçlarından biridir.  Gazeteci, basın özgürlüğünü, halkın doğru haber alma, bilgi edinme hakkını dürüst biçimde kullanır. Bu nedenle de bu görevi icra eden gazeteci, toplumun gözü, kulağı ve dilidir.
Evrensellik ve tarafsızlık ilkeleri çerçevesinde, ülkesinin menfaatlerini göz ardı etmeden yayıncılık yaparak kamuoyunu aydınlatan, her an haber peşinde koşan, kentimizin, belediyemizin ve halkımızın talep ve beklentilerini doğru bir şekilde yansıtarak kamusal bir görevi yerine getiren tüm basın çalışanlarımıza bu zorlu görevlerinde kolaylıklar diliyorum.
Doğru, ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı ile zor şartlarda fedakarca görev yapan, halkın gören gözü, işiten kulağı, haykıran sesi olmayı kendilerine ilke edinen kıymetli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlu olsun”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ