BASKETBOL’DA DESTEK ÇIKAN OLMADI

BASKETBOL’DA DESTEK ÇIKAN OLMADI

BASKETBOL’DA DESTEK ÇIKAN OLMADI

BASKETBOL’DA DESTEK ÇIKAN OLMADI
18 Mayıs 2019 - 08:34
Reklam

Edirnespor Başkanı Savaş Üner, ve Edirne Spor Extra İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Levent Takan, ile gerçekleştirdiği söyleyişinin beşinci bölümünde ise basketbol üzerine konuşmada şu sözleri söyledi.
Bildiğiniz gibi zaten küme düştük basketbolda.  Ama bence, sezon öncesi Belediye Başkanımız bir kahvaltı düzenlemişti.  2.Ligden 1.Lige çıktımızda. O kahvaltıda basketbol için şehirden destek istedi. Ama Edirne’den bir iki iş çevresi dışında kimse destek olmadı. Siz de basketbolun içindesiniz ve bizden daha iyi biliyorsunuz Basketbol 1.Liginin külfetini. Bize o zaman hatalı şeyler de söylendi, 2 yabancı oyuncunuz olmazsa İddaa’ya giremiyorsunuz gibi. Buna göre bir transfer politikası izlendi ve bir komite kuruldu. Genel menajerimiz, hocamız, basketboldan sorumlu arkadaşlarımız.
BİZE TAHMİNİ İDDAA GELİRLERİNİ SÖYLEDİ
Ben bilemem tabii. İlk defa 1.Lige çıkmış takımımız. O zaman genel menajerimiz bize tahmini İddaa gelirlerini söyledi. Buna göre transferlerimizi yaptık.
Şimdi insanlar onu gönderdiler, bunu gönderdiler diye söyleyebilir. Yabancıları ve elimizde bulunan iyi Türk oyuncuları gönderme yoluna gitmeseydik, ben o oyuncuları gönderme kararı almasaydım, hani biz kulübü vergi, SGK borçlarından temizledik ya, bir o kadar daha kulübü borcun içine sokmuş olacaktık.
GÖNDERMESEYDİK 2 MİLYON BORÇ OLURDU
Hemen bakıp söyleyeyim.  Basketboldaki borcumuz, geçmiş dönemden ve bu sezondan oyunculara yaklaşık 100 bin TL gibi bir borcumuz var. Gözümden kaçanlar olabilir basketbol şubenin maksimum 200 bin TL borcu olduğunu söyleyebilirim. Basketbol şube yönetiminde görev alan arkadaşlarımızdan 50 bin TL alacağımız var. Sponsordan 100 bin TL alacağımız bulunuyor.  Ama biz yabancıları göndermeseydik, iyi yerli oyuncuları göndermeseydik bu borç 2 milyon TL olurdu.
Bu sezon basketbol şubenin gelirlerini de söyleyeyim; Spor Toto Genel Müdürlüğünden yani İddaa’dan 570 bin TL gelir sağlandı. Belediye’den 95 bin TL, Sponsorlarımızdan 200 bin TL (100 bin TL’sini aldık, 100 bin TL alacağımız var), 176 bin TL bağış aldık, Kombine bilet satışları 35 bin 400 TL, Bilet satışlarından 30 bin TL olmak üzere toplamda 1 milyon 7 bin TL gelirimiz var. Giderimiz de 1 milyon 64 bin 500 TL oldu.
Genel giderlerimiz 150 bin TL, oyuncu maaşları 683 bin TL, staff 80 bin TL, 151 bin TL’de oyuncu menajer ücretleri, geçen sezondan kalan oyuncu borçları gibi giderimiz var.
 
 
ŞUAN DURUM NET DEĞİL
Bizim böyle bir düşüncemiz yok. Bilmiyorum belki başka kulüpler düşünüyordur. Benim haberim yok. Bu günlerde Türkiye Basketbol Federasyonu 1.Lig’in önümüzdeki sezon statüsü ile ilgili bir toplantı yapacak. Düşmenin kalkacağı konuşuluyor. Mülkü hocamız toplantıya katılacak. Yani şu anda durum tam net değil.
Ben şahsen devam etmesi taraftarı değilim.  Bu lig çok ağır bir lig. Bizim de gelirimiz yok. Edirne’deki esnafların, iş çevrelerinin, şehrin bir desteği olsa. Yani sıkıntı  burada. Taraftarlarımızdan kombine ve bilet satışıyla 65 bin TL dolayında bir katkı gelmiş. Bu ligde tutunabilmek için en az 2 milyon TL gelirinizin olması lazım.
Yani bilmiyorum, belki federasyondan da bu konuyla ( İddaa için 2 yabancı şart) böyle yanlış bir bilgi iletilmiş olabilir. Sonra biliyorsunuz doların yükselmesiyle maliyette yükseldi. Yabancılara ödememiz dolar üzerinden oluyor. Onlara ödemenizde doları sabitleyemiyorsunuz. Parasını alamazsa FİBA’ya kadar gidiyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI