BEN ÖLMEK İSTEMİYORUM

BEN ÖLMEK İSTEMİYORUM

BEN ÖLMEK İSTEMİYORUM

BEN ÖLMEK İSTEMİYORUM
24 Ağustos 2019 - 04:09
Reklam

MERT SOYLU
Kırıkkale'de Emine Bulut'un eski eşi tarafından öldürülmesi sonrası tüm Türkiye tek yürek oldu. Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği Başkanı Hülya Bodur, “Bir caninin, bir anneyi vahşice öldürmesi büyük bir insanlık ayıbıdır. Bu ayıptan hepimiz utanç duymalıyız. Her geçen gün artan kadın cinayetlerine bir yenisinin eklenmesinden dolayı büyük bir utanç duyuyoruz” dedi.
Emine Bulut’un katil eşi Fedai Baran’ın Emine Bulut’u, kızının gözü önünde vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklaması sonrası sosyal medya ve çeşitli basın yayın organlarında büyük tepkiler verildi.
Geçen 18 Ağustos’ta  Kırıkkale’de Menderes Caddesi’ndeki kafede meydana gelen olayda Fedai Baran, 4 yıl önce boşandığı eski eşi Emine Bulut ve kızı F.B.B. ile buluştu. Fedai Baran, tartıştığı Emine Bulut’u, kızının gözü önünde vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. Ağır yaralanan Emine Bulut, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Olayın ardından kaçan Fedai Baran ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Eski kocası tarafından vahşice öldürülen Emine Bulut’un yayınlanan görüntüde, "Ben ölmek istemiyorum" derken, yanında bulunan 10 yaşındaki kızı F.B.B.'nin "Anne lütfen ölme" diyerek ağladığı görüldü.
TOPLUMSAL CİNSİYET EĞİTİMLERİ VERİLMESİ GEREKİR
Edirne Kadın Merkezi Danışma Derneği Başkanı Hülya Bodur,”Şiddetin şiddeti doğurmaması için, farkındalık ve bilinçlenme çalışmaları çok önemlidir. Bunun için   idarecilerden  öğretmenlere, öğrencilere,  kamu kurumlarına, şehirden kırsala kadar toplumun her kesimine toplumsal cinsiyet eğitimlerinin verilmesi gerekir. Çözüm  bir taraftan kadının  insan hakları eğitimleri, kadını koruyan yasalar hakkında bilgilendirilmesi,  şiddete maruz kaldığında kadının ne yapacağını bilmesi için gereken çalışmaların yapılması öte yandan toplumsal olarak zihniyet dönüşümünün sağlanmasıdır. Sivil ve kamusal alanlarda güçlerimizi birleştirmek, dönüşümü gerçekleştirmek ve şiddetin şiddeti doğurmasını engellemek için” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...