BÖYLE FARK GÖRÜLMEDİ

BÖYLE FARK GÖRÜLMEDİ

BÖYLE FARK GÖRÜLMEDİ

BÖYLE FARK GÖRÜLMEDİ
16 Eylül 2019 - 08:59
Reklam

YEŞİM DRAMALI
 
Türkiye Ragbi Lig Derneği (TRLA) ve Yunanistan Ragbi Lig Derneği (GRLA) tarafından hafta sonu Edirne’de düzenlenen dostluk maçında Türkiye - Yunanistan’ı 40 farkla yendi.
 
Trakya Üniversitesi Ayşekadın yerleşkesi stadyumunda gerçekleştirilen dostluk maçında Türkiye Ragbi Lig Kadın Milli Takımı, Yunanistan Ragbi Lig Milli Takımı’nı 44-4 lük büyük bit skor farkı ile yendi.
Türkiye ile Yunanistan Ragbi Lig kadın milli takımları arasından düzenlenen, dostluk maçında karşı karşıya geldiği maç oldukça çekişmeli ve mücadele içinde geçti. İlk yarıyı Türkiye Milli Ragbi Kadınlar 15-0 galip olarak bitirirken ikinci yarında yapmış oldukları doğru hamlelerle aradaki farkı 40 çıkararak 80 dakika süren maçı Türk Kadın Ragbi Takımı 44 Yunanistan Milli Ragbi Kadınlar 4 skorla bitirdi.
 
Avrupa Ragbi Lig Federasyonu (RLEF) gözetiminde Trakya Üniversitesi Ayşekadın Stadyumu'nda gerçekleştirilen karşılaşmada Türk Ragbi Lig Kadın milli Takımı ilk yarıyı 15-0 önde tamamladı. Türk ve Yunan seyircilerin tezahüratları eşliğinde devam eden maçta heyecan eksilmedi.
40’ar dakikalık iki devre halinde toplam 80 dakika oynanan maçta Türk Ragbi Kadın Milli takımımız karşılaşmaya şu kadroyla çıktı: Nermin Cem, Mehtap Korku, Elif Yılmaz, Jiyan Avras, Zozan Başak, Ece Tekin, Nazlıcan Erdoğan, Hülya Taşçı, Berivan Dilmaç, Bengü Özgen, Gülşah Çakmak, Elif Çınar, Melike Şahan, Gülnur Sak, Tuğçe Güvenç, Derya Şanlıtürk, Merve Fırtına, Nazif Taşkın.
 
Türk Ragbi Lig Derneği Başkanı Gürol Yıldız karşılaşmadan önce yaptığı açıklamada geçtiğimiz yıl ilk sezonunu geçiren Kadın Ragbi Milli Takımı'nın uluslararası arenada başarılar elde etmeye başladı ev bugün onu burada bir kez daha gösteriyor diyen Yıldız; "Türk Ragbi Lig Kadın Takımıyla geçen yıl Doğu  Batı müsabakasını yaptıktan sonra sezonumuzu organize ettik. 4 takımla başladık ve çok başarılı bir sezon geçirdiğimiz için Avrupa Ragbi Lig Federasyonu bizden İtalya - Türkiye maçını talep etti. Geçtiğimiz Mayıs ayında ilk defa uluslararası bir maça çıktık ve Dünya 8'incisi İtalya'yı 18 - 14 yendik, çok mutluyuz. Bugün de çok özel bir gün, Türkiye ile Yunanistan arasında ilk kez bir maç yapılacak. Tarih yazıyoruz burada. Yunan takımı biraz yeni, daha yeni gelişiyorlar. Biz biraz daha öndeyiz bu konuda. Son olarak da dünya sıralamasında 12'inci sıraya çıktık ve çok mutluyuz. Erkek Ragbi Takımı ise geçen yıl Avrupa Lig ve Dünya Ragbi Lig tarafından Dünya Kupası'na davet edildi. Oraya sıfır statüyle gittik. 4 maçın üçünü kazandık. Bütün Ragbi camiası şaşırdı. Türkiye böyle bir konumdayken nasıl dört maçın üçünü kazanır dediler. Bunu şöyle açıklayabilirim; Ragbi Lig 130 yıllık geçmişe sahip bir spor. İngiltere ve Avustralya'da gibi ülkelerde de oynayan çok başarılı sporcularımız var. Dolayısıyla Türkiye de her yıl üstüne koyarak ilerliyor" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...