BU BİLET FİYATLARIYLA BAYRAMDA MEMLEKETE DE...

BU BİLET FİYATLARIYLA BAYRAMDA MEMLEKETE DE GİDİLEMEYECEK

BU BİLET FİYATLARIYLA BAYRAMDA MEMLEKETE DE GİDİLEMEYECEK

BU BİLET FİYATLARIYLA BAYRAMDA MEMLEKETE DE GİDİLEMEYECEK
22 Haziran 2022 - 09:44

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar otobüs biletlerine zam olarak yansıyor. Kurban Bayramı’nı memleketin geçirmek isteyen vatandaşlar, bilet fiyatlarını görünce şaşırıyor.
Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlar iğneden ipliğe hemen hemen her ürüne ve her sektöre zam olarak yansıyor. Kurban Bayramı’na sayılı günler kalan bir zam atağı da otobüs firmalarından geldi. Edirne-İstanbul tek yön 200 TL’ye, Edirne-Ankara’da 420 TL’ye yükseldi. Gelen zamlarla birlikte vatandaşların bayramda memleketine gitmesi bile lüks hale geldi. Akaryakıta gelen zamlar, en uygun ulaşım yolu olan otobüsü de lüks haline getirirken birçok vatandaş bayram tatilini evde geçirmek zorunda kalabilir.
OTOBÜS BİLETİ DE TAKSİTLE SATIŞTA
Tüm Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım, “Yolcunun alım gücü çok düştü. Bizim de maalesef fiyatlarımız ikiye katlandı. Çünkü akaryakıt dörde katlandı. Bunun yanı sıra, otoyol, personel, kira, araç bakımı gibi bütün kalemlerimizde ortalama yüzde 100 artışlar oldu. Bilet fiyatları vatandaşın alım gücünü aşınca firmalarımız bankalarla anlaşıp taksitle bilet satmaya başladı. Bu uygulama yoğun talep görüyor.”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SPORDAN ÖTE ŞANLI MİRAS KIRKPINAR'IN KÜLTÜREL MEŞALESİ 661 YILDIR YANIYOR
SPORDAN ÖTE ŞANLI MİRAS KIRKPINAR'IN KÜLTÜREL MEŞALESİ 661...
SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI ZİYARET EDİLDİ
SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI ZİYARET EDİLDİ