Buray, Edirneliler için söyledi

Buray, Edirneliler için söyledi

Buray, Edirneliler için söyledi

Buray, Edirneliler için söyledi
12 Temmuz 2017 - 06:08
Reklam

Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla düzenlenen 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında ünlü sanatçı Buray, birbirinden güzel şarkılarını Edirneliler için söyledi. Renkli görüntülerin sahne olduğu gecede Edirneliler, doyasıya eğlendi. Kırkpınar Coşkusu bu yıl Edirne’nin Lalapaşa’nın İlçesi’ne de taşındı.

                656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin ilk geceki konuğu ünlü sanatçı Buray oldu. ‘Sen Sevda mısın?’ şarkısıyla gönüllere taht kuran Buray, Sarayiçi’nde sahne aldı. Yüzlerce kişi Buray’ı dinlemek için Sarayiçi’ne akın etti.

                Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan gecede Edirnelileri yalnız bırakmadı. Edirnelilerin Buray’ı alkışlarla desteklemesi üzerine Gürkan, “Allah’tan Buray Edirne’de yaşamıyor. Yoksa benim yerime Buray’ı belediye başkanı olarak seçerdiniz. Ama Buray’ın siyasette gözü yok’ dedi.

                Kırkpınar’ın 656 yıllık bir gelenek olduğuna değinen Gürkan, “656 yıldır Türk Milleti’nin bütün dünyaya karşı gücünü, azametini, yiğitliğini, mertliğini sergilediği Kırkpınar Er Meydanı’na hoş geldin Buray. Edirne Osmanlı İmparatorluğu’nun ikinci başkenti. Şuanda konser düzenlediğimiz bu alanda bir zamanlar Osmanlı imparatorları geziyordu. Osmanlı’nın Edirne’de çok mirası var ama Edirne’ye en büyük miras Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği Türkiye Cumhuriyeti” şeklinde konuştu.

Gürkan’ın ‘Kırkpınar 656 yıldır devam ediyor. 657’de Buray tekrar Edirne’ye gelsin mi?’ sorusu üzerine Edirneliler hep bir ağızdan ‘evet’ diye cevap verdi.

Gürkan daha sonra “Yüreğine, sesine sağlık. Orkestrada muhteşem çalıyor diyerek’ Buray’a çiçek takdim etti.

Ünlü sanatçı Buray ise Edirne’yi çok sevdiğini belirterek, “Muhteşem bir organizasyon var burada bizi buraya getiren, davet eden başkanımıza teşekkür ediyorum’ diyerek ‘Sen sevda mısın?’ şarkısını seslendirdi.

LALAPAŞA’DA KIRKPINAR COŞKUSU

                656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında Edirne’nin Lalapaşa İlçesi’nde de bir konser düzenlendi. Konsere Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah da katıldı. Roman Halk Dans Topluluğu’nun gösterisiyle başlayan gecede Coşkun Sabah ve Aslı Hünel sahne aldı.

                Lalapaşalıların gönüllerince eğlendiği gecede Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah, katkılarından dolayı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür ederek çiçek takdim etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MELİH HOCA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
MELİH HOCA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KILIÇDAROĞLU: AYÇİÇEĞİ TABAN FİYATI TON BAŞINA 16 BİN LİRA OLMALI
KILIÇDAROĞLU: AYÇİÇEĞİ TABAN FİYATI TON BAŞINA 16 BİN LİRA...