CAM FİLMİ YOĞUNLUĞU

CAM FİLMİ YOĞUNLUĞU

CAM FİLMİ YOĞUNLUĞU

CAM FİLMİ YOĞUNLUĞU
11 Haziran 2019 - 08:10

Edirne’de hava sıcaklığının gün geçtikçe artmasıyla birlikte araçlarına cam filmi taktıranların sayısında artış yaşanmaya başladı. Araçlara cam filmi takma işlemi uygulayan oto aksesuar merkezlerinde bugünlerde bir hareketlilik olduğu görülüyor.
Sanayi sitesi esnaflarından Sonterler Oto Cam Bayisi Enver Sonterler, bazı vatandaşların güneş ışınlarını azaltmak için, bazı vatandaşlarında süs nedeniyle araçlarına cam filmi taktırdıklarını söyledi.
BİR VE İKİ NUMARALI SERBEST DİĞERLERİ YASAK
Geçmişte trafik kurallarına uygun olmadığı gerekçesiyle cam filmi taktıran sürücülere cezai yaptırım uygulandığını ifade eden Sonterler, “Bu işlemin serbest olmasıyla birlikte araç sahipleri, gönül rahatlığı ile araçlarına ön cam hariç diğer tüm camlara sadece 1 ve 2 numara olan filmlerden taktırabiliyor. 3 ve 4 numara çok koyu cam filmlerinin taktırılması ise yasak. Araçların ön camlarına film taktırmak sürücünün görüş alanına azaltmasından dolayı ve güvenlik gerekçesiyle uygun bulunmuyor. Serbest cam filmlerinin takılı olduğu araçlar, muayeneden geçebiliyor” dedi.
GÜNEŞ IŞINLARINDAN KORUR
Oto cam filmi, çekirdek malzemesi polyester esaslı şeffaf bir malzemeden oluşan ve üzerinde UV koruma, güvenli yapışkan, çizilmezlik katı, renklendirme katı koruma folyosu eklenerek çok katlı bir yapıya sahip bir izolasyon ve güvenlik materyali olarak bilindiğini belirten Sonterler, “cam filmindeki bu katlar sayesinde güneşin yakıcı etkisine sahip Infra – red (IR) ve Ultra – Violet (UV) ışınlarını önlediği, görünür. Işığı kullanılan renklendirme oranında geçiren bir koruma işlevi sağlıyor” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
ÇALILIK ALANDA YANGIN
ÇALILIK ALANDA YANGIN