CİĞERCİ BAHRİ FİLM PLATOSUNA DÖNDÜ

CİĞERCİ BAHRİ FİLM PLATOSUNA DÖNDÜ

CİĞERCİ BAHRİ FİLM PLATOSUNA DÖNDÜ

CİĞERCİ BAHRİ FİLM PLATOSUNA DÖNDÜ
20 Haziran 2019 - 05:08
Reklam

Tüm dünyaya Edirne ciğerini tanıtan Edirne Ciğerini Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, Japonya’nın ünlü TV programı olan National Broders’e ciğerin tanıtımını gerçekleştirdi. Çektikleri programlarla büyük işler başaran  “National Broders” bu sefer Türkiye’nin doğal güzelliklerini ve Edirne’nin tarihi yerleri ile beraber Edirne tava ciğerini belgeselini çektiler.

Joponya’da yer alan M&M Mediaservices adlı şirketin, National Broders isimli TV Programı Edirne’nin lezzeti ile ülke sınırlarını aşan Edirne tava ciğerini gönüllü turizm elçisi olan Bahri Dinar’ın işletmesinde çektikten sonra belgesel ekibi, şehrin tarihi ve kültürel değerlerinde bir dizi çekimler gerçekleştirdiler.
DİNAR, BİZİM İÇİN GURUR VERİCİ
Tarihi ciğerci Bahri’nin tanıtım platformu gibi olduğunu söyleyen Edirne’yi Ciğerini Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar,” Her zaman olduğu gibi bu güzel Edirne’mizin tanıtımları devam ediyor. Biz bundan çok keyifliyiz ve mutluyuz. Japonya’dan bir ekibimiz geldi. Edirne’nin kılcal damarları olan tarih, turistik yerlerini çekerken bir yandan onları çekimleri tabi tava ciğersiz olmazdı. Bizim çok gurur verici bir şey. Çekimler daha ne kadar çok olursa güzel Edirne’mizin tanıtımı o kadar güzel olur” dedi.
YAPAR, KÜLTÜRERL FARKLILIKLARINI ORTAYA ÇIKARAĞIZ.
Programın İstanbul prodüksiyonunda yer aldığını belirten Mine Yapar, ”Türkiye’de  National Broders’ın, prodüksiyonluğunu yürütüyoruz. Çekimleri Edirne’de yapmamız sebeplerinden ise, Bulgaristan ile Edirne arasında kültür farklılıklarını ve Osmanlı döneminden kalan yapıları inceliyoruz. Edirne’nin en ciğercisi olduğu için Bahri abiyi tercihi ettik. Edirne’nin turistik yerlerinde çekimler gerçekleştirdik. Çekimlerimiz İstanbul, Edirne ve Bulgaristan’da yapıldı” diye konuştu

                                                                                                                                    MERT SOYLU
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...