“COŞKU, GURUR VE ONURLA KUTLUYORUZ”

“COŞKU, GURUR VE ONURLA KUTLUYORUZ”

“COŞKU, GURUR VE ONURLA KUTLUYORUZ”

“COŞKU, GURUR VE ONURLA KUTLUYORUZ”
21 Aralık 2021 - 09:48

Edirne Valisi Ekrem Canalp, “Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Edirne’mizi üçüncü kez ziyaret edişinin 91. yıldönümünü coşku, gurur ve onurla kutluyoruz.”dedi.
Canalp mesajında şu ifadelere yer verdi, “Türk milletinin yüksek vasıflarına güvenen, kazanılan her türlü zaferin milletin eseri olduğunu ifade eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehrimize gelişinde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanmıştır.  Edirne halkı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ağırlamanın sevincini yaşayarak birlik ve beraberlik içerisinde onu bağrına basmış, şehrimizi onurlandırmasının mutluluğunu yaşamıştır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmesine yönelik çok önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir.  Bizler de ona layık olmak, ülkemizi ve şehrimizi çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne taşımak uğruna, “Millete efendilik yoktur, hizmet vardır” düsturuyla ülkemize ve aziz milletimize en iyi şekilde hizmet etmek için gece, gündüz hiç durmadan, yorulmadan çalışmaya devam etmeliyiz.
Bugün bizler; Atatürk’ün ilimize teşrifinin 91. yıldönümünü ayrı bir gurur ve kıvanç vesilesi olarak coşkuyla kutlarken diğer yandan da onun ülkemiz için gösterdiği muasır medeniyetler seviyesi hedefine, emin adımlarla ilerlemenin haklı gururunu yaşıyor ve bu yolda var gücümüzle çalışıyoruz. Dün olduğu gibi bugünde, atalarımızın bize emanet ettiği bu cennet yurda sahip çıkarak milli iradenin, demokrasinin, Cumhuriyetimizin ve değerlerinin yanında olmaya devam ediyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle Edirne’ye gelişinin 91. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Mücadelemizin kahramanlarını ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SPORDAN ÖTE ŞANLI MİRAS KIRKPINAR'IN KÜLTÜREL MEŞALESİ 661 YILDIR YANIYOR
SPORDAN ÖTE ŞANLI MİRAS KIRKPINAR'IN KÜLTÜREL MEŞALESİ 661...
SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI ZİYARET EDİLDİ
SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI ZİYARET EDİLDİ