CUMARTESİ PAZARI BUGÜN AÇILDI

CUMARTESİ PAZARI BUGÜN AÇILDI

CUMARTESİ PAZARI BUGÜN AÇILDI

CUMARTESİ PAZARI BUGÜN AÇILDI
06 Mart 2021 - 10:31

Cumartesi pazarı üç ay aradan sonra bu gün yeniden açıldı. Pandemin ikinci dalgasının pik yapmasının ardından hafta sonra sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya başladığı 4 aralık 2020 tarihinden beri ,üç aydır kapalı olan cumartesi pazarı, sokağa çıkma kısıtlamasının kalktığı bu haftadan itibaren cumartesileri pandemi kuraları çerçevesinde pazarcı esnafı hizmetine devam edecek. Edirne Pazarcılar Manavlar Ve Seyyar Satıcılar Esnaf Ve Sanatkarları Odası Başkanı Şeref Hasır; cumartesi pazarının açılmasına çok sevindik,cumartesi pazarı olmadımı pazarcı esnafı borcunu dahi ödeyemiyor”dedi.
Cumartesi pazarı pazarcı esnafının olmazsa olmazı olduğunu belirten Edirne Pazarcılar Manavlar Ve Seyyar Satıcılar Esnaf Ve Sanatkarları Odası Başkanı Şeref Hasır;  pazarcılar için çok önemli olan cumartesi pazarı 3 aydır kurulmuyordu. Hafta sonu cumartesi sokağa çıkma kısıtlaması kalktı buda bizi sevindirdi. Çünkü Cumartesi pazarı bizim en güzel en büyük pazarımız,en çok iş yaptığımız Pazar. Cumartesi pazarı olmadığı zaman bizim pazarcı esnafımız hiçbir şekilde borcunu ödeyemez. Kısıtlama varken alternatif olarak cumartesi pazarını Cuma günü kuruyorduk ama cumartesinin yerini hiç tutmuyordu. İnsanların çalıştığı gün Cuma. Zaten işten 5 gibi çıkıyorlar pazara gelen olmuyordu,ekmek almaya markete giden sebze meyve alışverişini de marketten yapıyordu. Cumartesi tatil olduğu için öyle olmuyor,öğlen 12’den sonra işimiz başlıyor Pazar kapanana kadar hareketli oluyor bu yüzden de işlerimiz güzel oluyor. Pazarcılar olarak yine halimize şükrediyoruz bu süreçte,inşallah en yakın zamanda bütün esnaflarımızın da dükkanı yakın zamanda açılır”dedi.
LÜTFEN PAZARDA SOSYAL MESAFEYE UYALIM
Lokantaların da kapalı olması pazarcı esnafının işlerini yüzde 50 oranında düşmesine sebep olduğunu ifade eden Hasır ; “ Mesela lokantalara mal veriyorduk onlarda bu süreçte kapalı olduğu için onlara da mal veremiyoruz işler düşük ama yinede diğer esnaf arkadaşlarımıza bakarak şükrediyoruz. Bu pandemide hem pazarların kısıtlanması hem de lokantalara mal vermememizden işlerimiz yarı yarıya düştü. İnşallah pazarlarımız bir daha kapanmaması. Vatandaşlarımızdan da tek ricamız,pazarda sosyal mesafeye dikkat etsinler,maskelerini taksınlar ve biz pazarın bir çok yerinde dezenfekte noktaları var orada ellerini dezenfekte edebilirler. Bir an önce bu lanet hastalıktan kurtulup eski günlerimize dönmek için tüm kurallara uyalım”diye çağrıda bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE