CUMHURİYET BAYRAMI’NI EDİRNE’DE KUTLAMAK...

CUMHURİYET BAYRAMI’NI EDİRNE’DE KUTLAMAK BİR ONURDUR

CUMHURİYET BAYRAMI’NI EDİRNE’DE KUTLAMAK BİR ONURDUR

CUMHURİYET BAYRAMI’NI EDİRNE’DE KUTLAMAK BİR ONURDUR
29 Ekim 2020 - 10:36

Trakya Üniversitesi ile Eğitim ve Kültür işbirliği için Edirne’ye gelen Romanya Demokrat Türk Birliği Eğitim Komisyon Başkanı Vildan Bormanbent ve Romanya Demokrat Türk Birliği Kültür Komisyonu Başkanı Serin Türkoğlu Valilikten izin alarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasına katılarak Atatürk anıtına çelenk sundu. Başkan Bormanbent,Cumhuriyet bayramını Edirne’de kutlamaktan onur duyduklarını belirtti.
Cumhuriyet Bayramını burada kutlamak bizim için bir onurdur diyen Romanya Demokrat Türk Birliği Eğitim Komisyonu Başkanı Vildan Bormanbet; “Hem Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak için hem de Trakya Üniversitesi ile işbirliği için buradayız. Bu vesileyle de Cumhuriyet Bayramı’nı Edirne’de kutlamak bizim için büyük bir onurdur. O sebeple birliğimiz adına bir çelenk sunduk. Sayın valimizin onayıyla kutlamalara katıldık”dedi.
29 Ekimi Cumhuriyet Bayramını Edirne’de kutladıkları için çok duygulandıklarını aktaran Romanya Demokrat Türk Birliği Kültür Komisyonu Başkanı Serin Türkoğlu: “Senelerce Edirne’yle bir çok proje yaptık. Bu sene de Cumhuriyet Bayramı’nı burada kutlamak kısmet oldu. Daha önce Romanya’da kutluyorduk senelerce. Aynı burada olduğu gibi orada da kutluyorduk. Atatürk büstümüz var orada. Güzel bir resepsiyon yapıyorduk. Bu sene burada kutlamak kısmet oldu, çok duygulandık. Burada biriktirdiğimiz anılar bizim için unutulmaz oldu”diye ifade etti..
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAŞ KISITLAMASI DENETİMİ
YAŞ KISITLAMASI DENETİMİ
EDİRNE’DE PANDEMİYE RAĞMEN BİNLERCE İŞYERİ AÇILDI
EDİRNE’DE PANDEMİYE RAĞMEN BİNLERCE İŞYERİ AÇILDI