CUMHURİYET TIRI ER MEYDANINDA

CUMHURİYET TIRI ER MEYDANINDA

CUMHURİYET TIRI ER MEYDANINDA

CUMHURİYET TIRI ER MEYDANINDA
06 Temmuz 2019 - 04:19
Reklam

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadelenin başlaştığı 100’üncü yılında, Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından Sarayiçine getirilen Cumhuriyet TIRI ziyaretçi akınına uğruyor.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ da dün TIR’ı gezdi. TIR’ın içindeki fotoğrafları inceleyen Başkan Gürkan; TIR’da bulunan hatıra defterine, “ATA’M Senin yolunda, senin izinde durmadan yürüyeceğiz. Söz konusu Vatansa, gerisi teferruattır. Saygı ve minnetle…” yazdı.
KIRKPINAR BOYUNCA SARAYİÇİ’NDE OLACAK
Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şube Başkanı Celil Özcan tarafından yapılan açıklamada, “Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatmasının 100’üncü, Derneğimizin kuruluşunun 30’uncu yılında Anadolu’yu dolaşmak için ‘Cumhuriyet Tırları’ hazırlandı. Atatürk’ün izinde, halkımızla buluşmak için, o büyük Milli coşkuyu yeniden yaşatmak için, Atatürkçü Düşüncenin tek çözüm reçetesi olduğunu göstermek için, Çocuklarımıza, gençlerimize Milli Mücadeleyi ve Cumhuriyeti tanıtmak için, tam bağımsız Türkiye’nin yeniden kurulması gerektiğini anlatmak için, bilim, kültür, sanat insanlarımızı tanıtmak için, umudu yeniden yeşertmek için, daha güzel bir Türkiye için Anadolu’yu karış karış gezecekler. Bu yıl 658’incisini düzenlediğimiz Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında Edirne’ye geldiler. Kırkpınar süresince de TIR’ımız, Sarayiçi’nde olacak. ”ifadelerine yer verildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SİFTAH ÜLKÜ OCAKLARINDAN BEREKET ALLAH' TAN
SİFTAH ÜLKÜ OCAKLARINDAN BEREKET ALLAH' TAN
RİSK DEVAM EDİYOR
RİSK DEVAM EDİYOR