ÇUVAL GİYDİLER MEYDANLARA İNDİLER

ÇUVAL GİYDİLER MEYDANLARA İNDİLER

ÇUVAL GİYDİLER MEYDANLARA İNDİLER

ÇUVAL GİYDİLER MEYDANLARA İNDİLER
06 Aralık 2019 - 00:02

Türk Sağlık Sen Edirne Şubesi, ekmeklerini ellerinden aldığını kendilerine ise sadece boş un çuvalı kaldığını iddia ederek un çuvalı giyip basın açıklaması gerçekleştirdi.
Edirne Sultan 1'inci Murat Devlet Hastanesi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasını Türk Sağlık Sen Edirne Şube Başkanı Alim Kanpolat okudu. 
Kanpolat; "7 gün 24 saat gece gündüz demeden çalışan sağlık çalışanları ülkenin her karış toprağında insan hayatı için hizmet vermektedir. Bütün bu zorluklara rağmen sağlık çalışanları vermiş olduğu hizmetin karşığını hak ettiği gibi alamamaktadır. Sağlık çalışanlarının döner sermaye ile ilgili talepleri lütuf değil, haktır.
"Mesai kavramı olmadan, nöbet usulüyle çalışan sağlık personelinin aldığı ücret akıl ve mantıkla bağdaşmayan bir duruma dönüşmüş durumdadır. Performansa dayalı döner sermaye sistemi artık içinden çıkılamaz bir hale gelmiştir. Her finansal sıkıntı da çalışanın alın teri diye nitelendirilen döner sermayeler kullanıldı. Çalışanın hakkı başkalarına dağıtıldı.
Defalarca sorunun çözülmesi için çabaladık. Sistem kötüye gidiyor dememize rağmen çağrılarımıza kulak tıkandı. 400 tl artacak, şu bölümde olanlar şu kadar alacak lafları ile çalışanlar oyalandı, elde kalanın koca bir sıfır olduğu görüldü. Kısacası bardak doldu, sabır taştı. Yapılması gereken performansa dayalı döner sermaye sistemini yeniden dizayn etmektir. Bu yapılırken sağlık çalışanları sistemin ana merkezinde olmalıdır. Çalışanların aldıkları ücretleri makul bir düzeyde tutacak ve emekliliklerinde de yansımasını sağlayacak adaletli bir sistem hayata geçirilmelidir." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haluk Levent özür diledi: Ben başaramadım
Haluk Levent özür diledi: Ben başaramadım
"Can dostlar"ına hayvan otelinde konaklama imkanı