DAVUL ZURNA EKİBİN BAHŞİŞİ DONDURMA

DAVUL ZURNA EKİBİN BAHŞİŞİ DONDURMA

DAVUL ZURNA EKİBİN BAHŞİŞİ DONDURMA

DAVUL ZURNA EKİBİN BAHŞİŞİ DONDURMA
05 Temmuz 2019 - 04:21
Reklam

Mert SOYLU
658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde görev yapacak davul zurna ekibi, sokakları dolaşarak, esnaf ve vatandaşları güreşe davet etmeye devam ediyorlar.
Şef Fahrettin Zurnacı ile 20 davulcu ve 20 zurnacıdan oluşan ekip, geleneksel kıyafetleriyle Karaağaç’ta bulunan işletmeleri  dolaşarak, 5-7 Temmuz'da Sarayiçi Er Meydanı'nda yapılacak güreşler için davul ve zurna eşliğinde kıran kırana yapılacak güreşlere davet ettiler.

 Karaağaç girişinde işletmesi bulunan Emirgan Çay Bahçesi’ne giden davul zurna ekibi, yakıcı sıcak altında işlerini yapmaya çalışırken, Çay Bahçesi işletmecisi Yılmaz Söz, bahşiş olarak onlara dondurma ikram etti.
Emirgan Çay Bahçesi İşletmecisi Yılmaz Söz,”Büyük bir tarihe sahip olan Kırkpınar Yağlı Güreşlerimizin en büyük gösterisi davul ve zurna ekibidir. Onlar efsanevi geleneği yaşatanlar olarak büyük emek veriyorlar. Biz esnaflar olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. 40 kişilik ekibi, çay bahçemde dondurma ısmarladım.  İnşallah hafta sonu güzel bir güreş seyrederiz” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...