DEVLET SU İŞLERİ BIRAK AĞAÇ SÖKMEYİ

DEVLET SU İŞLERİ BIRAK AĞAÇ SÖKMEYİ

DEVLET SU İŞLERİ BIRAK AĞAÇ SÖKMEYİ

DEVLET SU İŞLERİ BIRAK AĞAÇ SÖKMEYİ
23 Ağustos 2019 - 09:59
Reklam

YEŞİM DRAMALI
DSİ 11. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin, kuraklık ve sıcak hava nedeniyle debisi düşen Tunca Nehri'nin yatağında, iş makineleriyle temizlik yaparken nehir kenarında bulunan ağaçları sökmeye başlaması Edirne halkının tepkisine neden oldu.
DSİ 11. Bölge Müdürlüğü ekipleri debi düşüklüğünü fırsat bilerek, nehir yatağında çalışma yapmaya devam ediyor. Debisi dip seviyelere yakın akan nehir yatağına akıntıyla gelen kumların oluşturduğu adacıklar ve sazlıklar iş makineleri temizleniyor. Temizlik çalışmaları kapsamında, nehir yatağında oluşan adacıkların ve sazlıkların tamamen kaldırılması hedeflenirken şimdi iş nehirde boyunda bulunan ağaçların sökülmesine döndü.
Nehrin sol ve sağ yanında bulunan ağaçlar DSİ ekipleri tarafından söküldü. Ağaçların aralıklarla söküldüğünü öne süren vatandaşlar, söküm işleminin göze batmayacak şekilde bazen günde 1 bazen hafta da 1 gerçekleştiğini ifade etti.
Tunca Nehri’nde temizleme çalışması adı altında ağaç katliamı yapıldığını iddia eden vatandaşlar, konunun takipçisi olacaklarını ve seslerini duyurmak için ne gerekliyse yapacaklarını söylediler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...