DEVLETİMİZİN PARASI DA GÜCÜ DE VAR

DEVLETİMİZİN PARASI DA GÜCÜ DE VAR

DEVLETİMİZİN PARASI DA GÜCÜ DE VAR

DEVLETİMİZİN PARASI DA GÜCÜ DE VAR
12 Ekim 2019 - 04:34
Reklam

Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, vatandaşların telefonla dolandırıcılığa karşı dikkatli olmaları gerektiğini belirterek,  "Devletin operasyon yapması için paraya ihtiyacı yok. Devletin parası da var, gücü de var. Lütfen dolandırıcılara inanmayın." dedi.
Kurt, 1. Murat Mahallesi'nde bir kahvehanede düzenlediği huzur toplantısında yaptığı konuşmada, Barış Pınarı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e başarı dileğinde bulundu.
Devlette devamlılığın esas olduğunu hatırlatan Kurt, "Orada kahramanca mücadele eden askerlerimize başarılar diliyorum. Allah onları her türlü kaza ve beladan korusun. Sağ salim gidip gelsinler. Emniyet teşkilatının bütün birimleri de göreve gitmeye hazır. Devletimiz görev verdiği an ben dahi tüm birimler her türlü göreve hazır."  diye konuştu.
"POLİS GİBİ DAVRANIYORLAR"
Kurt, bugün özellikle emekli vatandaşlara, bazı dolandırıcılık yöntemleri hakkında bilgi vermek için bir araya geldiklerini belirtti.  Dolandırıcıların vatandaşları kandırmak için çeşitli yöntemler denediklerini anlatan Kurt, "Dolandırıcılar ilk önce telefonla irtibata geçiyor. Bir şekilde sizin bilgilerinizi daha önce almış. Size 'adınız terör operasyonunda geçiyor' veya 'FETÖ üyeleri senin adını vermiş' diyerek sanki polis arıyormuş gibi yapıyorlar. Arka planda telsiz sesi duyuruyorlar. 'Paran var mı ?' diye soruyorlar. Bazı insanlarda bunlara inanıp paralarını veya ziynet eşyalarını veriyor. Bunlara asla inanmayın. Devletin operasyon yapması için paraya ihtiyacı yok. Devletin parası da var, gücü de var. Devlet sizden teröristleri yakalamak için para pul istemez. Lütfen dolandırıcılara inanmayın." diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...