DOÇEK KAZ DAĞLARINDAYDI
Reklam

DOÇEK KAZ DAĞLARINDAYDI

DOÇEK KAZ DAĞLARINDAYDI

DOÇEK KAZ DAĞLARINDAYDI
20 Ağustos 2019 - 08:51

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) Çanakkale ili Kirazlı Köyü Balaban Mevkiinde günlerdir devam eden “Su ve Vicdan Nöbeti” etkinliğinde sahne alan Fazıl Say’ı izlemek ve destek vermek amacıyla Kaz Dağlarındaydı.
Kaz Dağları ve Atikhisar Barajı Su Havzasının yanı başındaki Kanadalı bir şirkete ait altın madeninde yüzbinlerce ağaç kesimi ve siyanürle üretim aşamasına karşı "Su ve Vicdan Nöbeti" adı altında başlayan etkinliklerin hafta sonundaki bölümüne Fazıl Say'ın vermiş olduğu piyano konseri damgasını vurdu.
Etkinliğe Türkiye'nin dört bir yanından binlerce sivil toplum kuruluşu ve organizasyonlar ile birlikte yaklaşık 25 bin kişinin katıldığı bildirildi.
Fazıl Say,  "Bu gezegende insanlar olarak bitkiler, hayvanlar, hep beraber gelecek için bir şey bırakmak istiyorsak korumak zorundayız. Yaşatmaktan yana olmalıyız. Müzik de zaten bunu anlatıyor diye düşünüyorum" dedi ve konserine kendi besteleri olan "Ses" ve "Kara Toprak" ile başladı.
Kaz Dağları için bestelediği marşı da ilk kez Su Ve Vicdan Nöbeti'nin gerçekleştirildiği alanda icra eden sanatçı; ayrıca Beethoven, Chopin, Mozart ve Erik Satie'nin bestelerinin yanı sıra kendi eserleri olan Nazım Oratoryası ve Troia Sonatı'ndan bölümler de çaldı. Kapanış ise "İzmir Marşı" ile oldu.
Binlerce kişi sessizlik içinde piyano ve kuş seslerinin arasında konseri dinledi ve sanatçıyı alkışladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faturalar önceki 2 yılın aynı ay ortalaması baz alınarak belirlenecek
Faturalar önceki 2 yılın aynı ay ortalaması baz alınarak...
Van’da deprem! Van güne depremle başladı…
Van’da deprem! Van güne depremle başladı…