DURAKLARA ERKEN ÇIKIN ÇAĞRISI

DURAKLARA ERKEN ÇIKIN ÇAĞRISI

DURAKLARA ERKEN ÇIKIN ÇAĞRISI

DURAKLARA ERKEN ÇIKIN ÇAĞRISI
01 Ekim 2019 - 04:03
Reklam

YEŞİM DRAMALI
Bugün başlayan Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS)’taki güzergah değişikliği ile ilgili, kamuoyuna bilgilendirmelerde bulunan  ETUS Başkanı  Hakan Giyik,ilk gün karmaşa yaşanmaması için vatandaşlara evlerinden 15 dakika önce durağa çıkmaları çağrısında bulundu.
VATANDAŞLARIN 15-20 DAKİKA ÖNCE DURAKLARA ÇIKMASINI RİCA EDİYORUZ
Bugün hizmete başlayan yeni güzergahlarla ilgili açıklamalarda bulunan Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) Başkanı Hakan Giyik; “01.10. 2019 Salı günü Edirne'de yeni güzergah geçişi var. Bu sabah  ve bu gece itibariyle başlıyor. Yarın vatandaşlara bir uyarı yapmak istiyorum. Gidecekleri güzergahlara 15-20 dakika önceden duraklarda olursalar, çok seviniriz. Çünkü biz de ilk defa çalışacağımız güzergahlar. Bizim de hatalarımız olabilir. Ama vatandaşlarımızda duraklarda bulunan haritalardan bilgilendirip, kendilerini bilgi sahibi yapıp ona göre gideceği güzergahları doğru yerlerde beklemelerini,ben de buradan duyuyorum. Onun dışında güzergahlara ilk başta bakıldığında karışık gören vatandaşlarımız var, veya bazı gruplar  bu güzergahlar Edirne’de kaos yaratır diye haberler yapmış. Bununla alakalı da, şunu söylemek istiyorum. Bu güzergahları çizen heyet Türkiye'de 1. sırada teknik anlamda, 1. sırada. Bu güzergahlar teknik üniversitelerden destek alınarak yapıldı. Onun dışında bu güzergahları yaparken yaklaşık 7 bine yakın vatandaşımız anket yapıldı. 7 bin vatandaşımızın, önerisine göre bazı hatlar çözüldü, bazı  güzergahlar ortaya çıktı. O yüzden endişeli olan  grup veya vatandaşlarımızın,bu anlamda çok endişeli olmamalarını diliyorum ”dedi.

45 DAKİKA İÇİNDE İKİNCİ BİNDİĞİNİZ GÜZERGAH İÇİN ÜCRET ÖDEMEYECEKSİNİZ
 45 dakika içinde binilen ikinci araçtan ücret alınmayacağını söyleyen Başkan Giyik; “ Bu haritada her şey çok açık ve net.Kaldı ki bu bilgileri bizim telefonlarımızdan da alabilirler, Edirne ulaşım hizmetleri müdürlüğünü arayabilirler,kooperatifimizi arayabilirler ve güzergahlarla ilgili çok net bilgi alabilirler.
Şimdi burada bazı vatandaşlarımızdan, şöyle tabletler geliyor işte Saraçhane'de araç kalmadı,biz fakülteye nasıl gideceğiz veya saraçhaneden hiç araç geçmiyor diyor. Hayır, bunun aslı astarı yok Saraçhane’den araç geçiyor. Buradaki en büyük avantaj aktarmayla, tamamlayacaklar yolculuklarını vatandaşlarımız. Saraçhaneden geçen herhangi bir araca bindiklerinde  bankalarda veya Orduevi'nde indikleri andan itibaren, hangi araca binerlerse binsinler, ilk okuttukları kartı araç aldıktan sonra ikinciye araçta kartı sıfır çekecektir.İkinci araçta da kartını   mutlaka okutmak zorunda. Ama iki araçta 45 dakikada olmadığı sürece ücretsiz seyahat edeceklerdir.Buradan Özellikle bunu bilmelerini istiyorum” şeklinde açıkladı.
Aktarmalı gidecek yolcular için örnek vererek açıklayan ETUS Başkanı Hakan Giyik; “Mesela Dilaverbey Mahallesi Kaleiçi dediğimiz semtte,fakülte ve otogara giden aracımız şöyle yok. 3B vardı teknik heyet 3B’yi iptal etti. Teknik heyete 3E koydu pazartesi pazarından çıkıp Bostan pazarı istikametinden devam ediyor. O yüzden Dilaverbey mahallesinde ki vatandaşlarımız 2A veya  2B’ye binecekler Ordu evinde indiklerinde fakülte istikametine gitmek istiyorlarsa Fakülte aracına binecekler ücret ödemeden,otogar istikametine gitmek isteyenler otogar aracına binecekler ücret ödemeden. Vatandaşlar ilk bindikleri araçta ücret ödeyecekler,45 dakika içinde bindikleri araçta ücret ödemeyecekler. Bunu gruplara sesleniyorum vatandaşlara  yanlış önlendirmesinler bu Edirne için çok önemli bir değişiklik. Burada her yanlış yönlendirdiğimiz vatandaş mağdur olur. Vatandaşlarımızı yanlış bilgilerle sıkıntıya sokmayın. Bu bilgiyi vermek zorunda hissettik biz kooperatif olarak kendimizi,yerelde aslı astarı olmayan haberler dönüyor bunlarla  bizim kooperatifimizin ve Belediyemizin alakası yoktur. Bu haberleri biz çıkarmadık,bu haberleri çıkaran gruplarda yanlış yönlendirerek insanları sıkıntıya düşürmesinler ”dedi.
YAŞAYAN SORUNU HIZLI ÇÖZÜME ULAŞMAMIZ İÇİN  0534 247 10 10 TELEFONU  ARAMALARINI İSTİYORUM
Giyik; “Biz burada ETUS olarak en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz.  İlk günler mutlaka aksaklıklar olacaktır,ama bir iki gün içerisinde mutlaka oturacağını da düşünüyorum. Biz yarın yönetim ve denetim olarak yollardayız. Tüm araçlarımız yollarda. ETUS hattını yarın biz yöneticiler kullanacağız. Vatandaşlarımız sıkıntı yaşarsa, problem olursa ek seferde koyarız onda sıkıntı yok. 0534 247 10 10 aramalarını ben buradan istiyorum,çünkü anında çözüme ulaşmamız lazım.  Lütfen rica ediyorum vatandaşla evelerinde yarın duraklara 10-15 dakika önce çıkmasını rica ediyorum, sıkıntı yaşamayalım. Biz yarın sabah saat 07:00’de tüm araçlarımızla yollarda olacağız. Vatandaşlarımız hatlar konusunda dağıtılan 5 harita ile yeterince bilgilendirildi. Bilgilendirilmedi diye  söylenenlerin aslı astarı yoktur. Bu harita çalışması Edirne Belediyesi ulaşım hizmetleri tarafından hazırlandı,güzergahlar kırmızı çizgilerle belirlenerek başkan beyin talimatları doğrultusunda gerçekleştirildi. Ve vatandaşlarımız bilgilendirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Şaziye Çelik
    9 ay önce
    Kartı olmayan nakit binenlerde durum ne olacak Edirne’de belediye otobüsü olması gerekmez mi Belediye toplu taşıma yapsa minibüs şöförleri biraz daha kibar davranmak zorunda kalırlardı rekabet olacağı için
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜ’YE ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ
TÜ’YE ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ
SAADET PARTİSİ ŞOFÖRLER ODASINI ZİYARET ETTİ
SAADET PARTİSİ ŞOFÖRLER ODASINI ZİYARET ETTİ