DUYUN BU FERYADI!

DUYUN BU FERYADI!

DUYUN BU FERYADI!

DUYUN BU FERYADI!
13 Aralık 2018 - 05:04

Edirne’li Serebral Palsi (Beyin Felci) hastası 9 yaşındaki Mustafa Kemal Ç.'nin iyileşmesi için "zamanla yarış" sürüyor. Çocuğun yürüyebilmesi ve konuşabilmesi için fizik tedavi sürecinde 170 bin liralık robot alınması gerekiyor. Anne, yaprak sararak para toplamaya çalışırken, valilik hesap açtı.

Oğlunun kurtulma şansı olduğunu söyleyen anne, 9 yıldır büyük savaş verdiğini belirterek, evlerinde bulunan her şeyi sattıklarını, oturacak sandalyelerinin dahi olmadığını söyleyerek ‘bittim artık yardım edin’ dedi.

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde yaşayan ancak tedavileri için şuan İstanbul’da ikamet eden Serebral Palsi (Beyin Felci) hastası 9 yaşındaki Mustafa Kemal Ç.'nin iyileşmesi için "zamanla yarış" sürüyor. Çocuğun yürüyebilmesi ve konuşabilmesi için kök hücre tedavisi olması gerekiyordu. Sağlık Bakanlığı, çocuk için yurtdışında üretilecek kök hücreye onay verdi. Ancak devlet kök hücre ameliyatıyla ilgili masrafı karşılamıyor. Ailenin, çocuğun kök hücre ameliyatı olabilmesi için 160 bin TL’yi toplaması gerekiyordu ve yapılan yardımlar sonrası 160 bin TL toplandı.

İkinci aşama olarak Mustafa Kemal’in fizik tedavisi olması gerekiyor. Sağlık Bakanlığı, çocuk için robot alınmasına onay verdi. Ancak robotun alınması için 170 bin TL’ye ihtiyaç var.  Bir an önce parayı toplamak isteyen iki çocuk sahibi anne Kamuran Ç. yaprak sarıp sosyal medya aracılığıyla satıyor. İstanbul Valiliği de robotun alınması için gereken paranın toplanabilmesi adına bir hesap açtı.

İşte oğlu için yardım isteyen bir annenin söyledikleri:

OĞLUMUN SAVAŞINI KAYBETMEK İSTEMİYORUM

Oğlum doğumda beynine oksijen gitmediği için beyin felci geçirdi. Konuşamıyor ve yürüyemiyor. Şuan da oğlum tedaviye cevap veriyor. Oğlumun kurtulma şansı var ve onu kaybetmek istemiyorum. Evimizdeki her şeyimizi sattık.  Oturup yemek yiyebilecek bir sandalyemiz yok. Bittim yapabileceğim bir şey yok.

‘ANNE’ DESİN BANA YETER

Bir sürü fizik tedavisi ve eğitim alıyor. Oğlum anne desin top oynasın göreyim bunu, bu bana yeter. Mesleğimi bıraktım. Eşim işten çıkartıldı. Hayatımı oğluma adadım. Ağzından çıkacak bir 'anne' kelimesi için. Devletimiz, Sağlık Bakanlığımız fizik tedavi sürecinde robot için onay verdi. Buruk bir mutluluk içindeyim. İstanbul Valiliği de robotun alınması için gereken paranın toplanabilmesi adına bir hesap açtı. Bekliyoruz bir umut.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR