ECZACILAR DERTLİ

ECZACILAR DERTLİ

ECZACILAR DERTLİ

ECZACILAR DERTLİ
14 Eylül 2019 - 08:30

MERT SOYLU
Yasayla zorunlu kılınan eczacılık uygulaması, eczanelerin belini büküyor. Uygulamanın eczacılara maddi yük getirmesini eczacıları zora sokuyor.
Eczacı Şükrü Ciravoğlu, “Eczacılık fakültelerinden mezun olan genç meslektaşlarımız için yardımcı eczacılık uygulamasına geçen yıl başlandı. İki yıldır pratikte yaşananlara bakıldığında yardımcı eczacı uygulamasının bu haliyle sürdürülmesinin çok da mümkün olmadığı açıkça görülüyor” dedi.
SÜRDÜRÜLECEK DURUMDA DEĞİL
Eczacı Şükrü Ciravoğlu, “Eczacılar ve Eczaneler Hakkında değişiklik yapan 6308 Nolu Yasa” ile zorunlu kılınan yardımcı eczacılık uygulamasının sürdürülmesinin mümkün olmadığını söyledi. Ciravoğlu, “Eczacılık fakültelerinden mezun olan genç meslektaşlarımız için yardımcı eczacılık uygulamasına geçen yıl başlandı. İki yıldır pratikte yaşananlara bakıldığında yardımcı eczacı uygulamasının bu haliyle sürdürülmesinin çok da mümkün olmadığı açıkça görülüyor. Yardımcı eczacı atamaları sonrasında ortaya çıkan sorunlar geçen iki yıla karşın tam anlamı ile çözülemedi. Atamanın yapıldığı eczaneye konu ile ilgili yeterli bilgilendirme yapılmıyor. Eczanelerin  fazladan eleman istihdam edecek bir durumu yok. Uygulamanın yardımcı eczacı çalıştırmak zorunda kalan eczanelere ciddi maddi yük getiriyor. Aynı zamanda yeni mezun olan eczacıların çalışma yaşamında bir yıllık gecikmeye yol açtığını da kaydetti.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE’DEKİ YAPILARIN İSTATİSTİKLERİ AÇIKLANDI
EDİRNE’DEKİ YAPILARIN İSTATİSTİKLERİ AÇIKLANDI
TURİZMDEN BEKLENTİMİZ YÜKSEK
TURİZMDEN BEKLENTİMİZ YÜKSEK