EDİRNE BAYRAMA HAZIR

EDİRNE BAYRAMA HAZIR

EDİRNE BAYRAMA HAZIR

EDİRNE BAYRAMA HAZIR
10 Ağustos 2019 - 04:15

MERT SOYLU 
Türkiye genelinde olduğu gibi Edirne’de de yarın idrak edeceğimiz Kurban Bayramı için son hazırlıklar tamamlanmaya çalışılıyor. Tatlı bir heyecana bürünen gencinden yaşlısına 7’den 70’e herkes, alışveriş yerlerinin yolunu tuttu. 
TARİH ÇARŞILAR VE ULUS PAZARI TIKLIM TIKLIM 
Edirne’de bulunan Alipaşa, Arasta ve Bedesten çarşıları bayram alışverişi yapmaya gelenlerin uğrak adreslerinden biri oldu. Ünlü marka zincirlerine rağmen vatandaşlar, yerel esnaftan alışverişini yapmayı tercih etti. Diğer taraftarlarda olduğu gibi Ulus pazarı  tıklım tıklım dolu olduğu gözlendi. Özellikle havanın 38 derece olmasına rağmen vatandaşları alışveriş imkanı buldular.
BERBERLER YOĞUN MESAİ HARCADI 
Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı nedeniyle berberler gece yarısına kadar yoğun mesai harcadı. Bayram günü şık görünmek isteyenler berberlerin yolunu tuttu. Saatlerce ayakta saç ve sakal tıraşı yapan berberler yoğun mesainin harcandığı gün işlerinin hakkını en iyi şekilde verdiler. 
BIÇAKÇILAR BIÇAKLARI BİLEDİ
Pazar günü  kurban kesecek vatandaşlar ise, bıçakçılara giderek bıçaklarını en iyi şekilde bilettiler. Bir haftadan bu yana  bıçakçılar, bıçakları en iyi şekilde sivrilttiler. 
TATİLCİNİN ROTASI YİNE AYNI 
Son yıllarda Keşan ve Enez’e bağlı tatil köylerinde yapılan son çalışmalarla tatilcilerin ilgisini çekmeye başladı. Özellikle Keşan’ın, Mecidiye tatil köyünde yapılan yatırımlar tatilcilerin ilgisini çekiyor. Mecidiye’de yer alan Demircioğlu Camping içerisinde yer alan bungalov evleriyle meraklıların ilgisini çekiyor. Bir doğa harikası olan bölge huzuru arayanların tam istediği yer olarak tabir ediliyor. 
KENDİ KENDİNİ TEMİZLEYEN ÜÇ KÖRFEZDEN BİRİ 
Su altı akıntılarının yoğun olması, kentleşme ve sanayileşmeden uzak olması sebebiyle Saros, Ege’nin en temiz denizlerindendir. Su altı akıntıları sayesinde, dünyada kendi kendini temizleyebilen üç körfezden biri olma özelliğiyle son dönemlerin en tercih edilen tatil bölgelerinden biri oldu.
SAROS’TA FİYATLAR UYGUN 
Edirne’nin tek sahil bölgesi olan  Enez ilçesi  ve Keşan ilçesinin tatil köyleri yerli turistlerin ilgi odağında Yayla, Erikli, Mecidiye, Sultaniçe Gökçetepe Tabiat Parkı, ve  İbrice Limanı  bölgeleri tatilcilerin yeni uğrak noktası ve fiyatların diğer bölgelere uygun olması nedeniyle bu Kurban bayramı öncesi en tercih edilen yerler arasına girdi.
TRAKYA’NIN AKDENİZ’İ SAROS 
Trakya'da bulunan Saros Körfezi, Ege Denizi sahil şeritlerindendir. Trakya’nın  Akdeniz’i  olarak tabir edilen bu doğa harikası yerler  Türkiye’nin en güzel plajlarına  sahiptir. Ulaşımı oldukça kolay olan tatil köyleri, İstanbul’a 260 kilometre, Edirne’ye 120 kilometre, Tekirdağ’a 113 kilometre mesafede bulunmaktadır.
TATİLCİLER ÇADIRI ÇOK SEVDİ
Son yıllarda bir çok tatilcinin yeni merakı çadırda tatil. Bir çok turistik bölgeler çadır imkanı sağlıyor. 
Demircioğlu Camping işletmecisi Yakup Demirci Demirci,”Son yıllarda hotel ve evlerin pahalı olması vatandaşı çadıra itti. Bizim çadır alanımız bulunuyor. Zaten duş ve elektrik imkanı veriyoruz.  En fazla 60 tane çadır kurdurabiliyoruz. Karışıklık olmasında diye fazla insan alamıyoruz.  Çadır kuranlardan 30 TL gibi bir ücret alıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GIDA GÜNDEMİNİ ELE ALDILAR
GIDA GÜNDEMİNİ ELE ALDILAR
YUNAN ATEŞLE OYNUYOR
YUNAN ATEŞLE OYNUYOR