EDİRNE BELEDİYESİ KÖYLERİ DE UNUTMADI

EDİRNE BELEDİYESİ KÖYLERİ DE UNUTMADI

EDİRNE BELEDİYESİ KÖYLERİ DE UNUTMADI

EDİRNE BELEDİYESİ KÖYLERİ DE UNUTMADI
08 Mayıs 2020 - 00:25

Bir büyükşehir belediyesi olmayan Edirne Belediyesi; COVİD-19 ile mücadele ettiğimiz bu zor günlerde köyleri de unutmadı. Edirne Belediyesi, mücavir alan dışında kalan merkezdeki 37 köye maske, kolonya ve el dezenfektanı dağıtımına başladı. Özellikle maske tedarikinde zorlanan köy muhtarları Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür etti.
                Bu güne kadar Edirne Merkez’de 900 bin adet maske, 65 bin adet kolonya ve 14 bin 211 adet el dezenfektanı dağıtan Edirne Belediyesi, bir büyükşehir belediyesi olmamasına rağmen bu zor günlerde merkeze bağlı 37 köyün yanında oldu. Geçtiğimiz hafta Edirne Merkez’de kapı kapı gezerek maske, kolonya ve el dezenfektanı dağıtan Belediye Ekipleri, şimdi de merkeze bağlı 37 köye koruyucu kit ulaştıracak.
                Dağıtım öncesinde belediye ekiplerine teşekkür eden Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrukulu, “Başkanımız Recep Gürkan’ın talimatıyla merkeze bağlı 37 köyümüze maske, kolonya ve el dezenfektanı dağıtımına başlıyoruz. Muhtarlarımızın hepsinin haberi var. Onlar sizlere bu konuda yardımcı olacaklar. Yine sizlerle birlikte güzel bir çalışma yapacağız. Biz Edirne Belediyesi olarak bir işi yapmaya karar verdiğimiz zaman sonuna kadar götürüyoruz. Bu da sizlerin çabaları, emekleri ile oluyor. Ben öncelikle sizlere çok teşekkür ediyoruz. 3 haftadan beri ayrılmak istemediniz. Biz devam edelim dediniz. İşi yarım bırakmak istemediniz, başkasına devretmek istemediniz. Bu işi sonuna kadar götürelim dediniz. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Emeklerinize sağlık. Büyük boy el dezenfektanlarını da muhtarlıklara ve bakkallara bırakacaksınız. En ufak sıkıntı olduğunda da bizleri arayacaksınız. Önce Edirne’deki bütün evlere girdiniz, sokak sokak dolaştınız. Şimdi merkez köylere bu kitleri ulaştıracağız. Çok güzel bir iş yaptık halkımızda bundan çok memnun” dedi.
Ekipler, dağıtıma ilk olarak Musabeyli Köyü’nden başladı. Musabeyli Köyü Muhtarı Kamil Ekici de “Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Edirne Belediyesi’ne çok çok teşekkür ederiz, köylerimizi de unutmadığı için” dedi.
                 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”